Satel – nowości 2010.

SSWiN Możliwość komentowania Satel – nowości 2010. została wyłączona

Satel opublikował właśnie spis nowości na rok 2010. Trzeba przyznać, że jest dość obficie. Jak dla mnie wyjątkowo ciekawie zapowiada się klawiatura INT-KGR (definiowane funkcje makro, spory wyświetlacz, nowoczesne wzornictwo), panel INT-TFT7 (pełna konfiguracja tego, co się wyświetla, makro, jak również podgląd z kamer IP), moduł GPRS-T3 (w końcu mini centralka z wszystkim, czego potrzeba: moduł komunikacyjny, wbudowana radiolinia, możliwość podsłuchu) oraz… kompletny konwencjonalny system sygnalizacji pożaru. Moim zdaniem całkiem interesujący zestaw. Jak Wasze opinie na temat tych urządzeń?

Wywiad z Oliverem Vellacott z IndigoVision.

CCTV (1) Komentarz »

Na łamach SecurityWorldHotel pojawił się ciekawy wywiad z Oliverem Vellacott z firmy IndigoVision. Człowiek ten założył w 1994 roku niewielką firmę, która dziś może się pochwalić wysoką pozycją i uznaniem na rynku. Na dzień dzisiejszy posiadają oni w swej ofercie całą gamę produktów, od rejestratorów i kamer, po moduły analizy obrazu.

Rozmowę tę chcę Wam przybliżyć przede wszystkim dlatego, iż pojawia się w niej kilka dość szerokich spostrzeżeń dotyczących standaryzacji, kryzysu czy ogólnej kondycji branży. Naturalnie nie będzie to tłumaczenie 1 do 1, tylko krótkie podsumowanie, ale myślę, że warto zapoznać się z nim w całości w podanym wcześniej linku. Zapraszam.

Przeczytaj całość »

Avigilon – innowacja 2010 roku.

CCTV (2) Komentarze »

Jak donosi SecurityWorldHotel, firma Avigilon została uhonorowana nagrodą za najbardziej innowacyjny produkt roku 2010 (chodzi o Avigilon Control Center 4.0). Jak napisano, Frost & Sullivan co roku przyznaje tego typu nagrodę firmie wprowadzającej na rynek rozwiązania wyznaczające nowe trendy, będące technologicznym highendem.

Klarowność działania Frost & Sullivan jest dyskusyjna, co na zachodzie było wielokrotnie dyskutowane, tym niemniej warto przyjrzeć się powodom tej decyzji. Doceniono ciągły rozwój tego rozwiązania, integrację z PoS, zaawansowaną obsługę alarmów czy nowatorski sposób wizualizacji obiektów. Dochodzi do tego dbałość o intuicyjny interfejs, zastosowanie JPEG2000 (nie przeceniałbym), wysyłanie tylko części obrazu, która aktualnie ma być wyświetlana (dobra sprawa, ale raczej nic nowego) plus jeszcze kilka innych cech.

I teraz pytanie: czy rzeczywiście ten system jest tak nowatorski czy znów Frost & Sullivan nieco przeholował? Pytam bez przekąsu. Testował ktoś? Rzeczywiście tak poraża w porównaniu z konkurentami?

Matrivideo – skrócona instrukcja.

CCTV Możliwość komentowania Matrivideo – skrócona instrukcja. została wyłączona

Ponieważ ostatnio mam dość bliski kontakt z systemem Matrivideo firmy Instek Digital oraz na moich barkach spoczął obowiązek przeszkolenia obsługi, postanowiłem nieco ułatwić sobie sprawę, a operatorom uprzyjemnić pracę. W tym celu stworzyłem wyciąg najbardziej podstawowych funkcji i naniosłem je na grafiki z interfejsem Command Center Lite. Później zostało to wydrukowane, zalaminowane i przekazane pracownikom, a sam kurs przeprowadzono krok po kroku z tym materiałem. Od tej pory w razie wątpliwości częściej spoglądają w ten wydruk a mniej dzwonią.

Poniższe pliki można w postaci niemodyfikowanej dowolnie rozpowszechniać, kopiować, drukować, publikować, pod warunkiem podania źródła. Oczywiście są tam pewne nazwy odpowiednie do danego obiektu (podział OCHRONA, katalog Zrzuty), jednakże dostosowanie istniejących instalacji do tych ustaleń to 2 minuty pracy.

Do pobrania:
Interfejs Command Center Lite – strona 1
Interfejs Command Center Lite – strona 2

Trendy w CCTV – korzyści i ryzyko.

CCTV Możliwość komentowania Trendy w CCTV – korzyści i ryzyko. została wyłączona

Ostatnio wspominałem o prognozach IMS Research na 2010 dotyczących CCTV. Dziś zaś odniosę się do tekstu Johna Honovicha, który stara się wypunktować potencjalne korzyści i niebezpieczeństwa związane z technologiami „wschodzącymi”.

Ja postaram się ową publikację streścić, jednakże każdego zachęcam do pobrania pełnej wersji i zapoznania się z całym tekstem. W tym celu należy udać się na stronę Johna, czyli ipvideomarket.info, powinien pojawić się nam pop-up, gdzie podajemy swój e-mail i na skrzynkę otrzymujemy pdf. Poniżej zaś znajdziecie samą esencję. Zapraszam.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się