Wspomniane w tytule kamer AV8185 i AV8365 firmy Arecont Vision wzmiankowane były już dość dawno, jednak na stronie karty katalogowe pojawiły się na dniach. Nie wiem skąd taki przestój, ale to dziś nieistotne.

Cóż to sprzęt? W zasadzie wszyscy, którym amerykański potentat w branży kamer megapikselowych nie jest obcy, łatwo się domyślą. Są to oczywiście dobrze znane i cenione modele AV8180 oraz AV8360, jednakże zaimplementowano w nich obsługę kompresji H.264, a co za tym idzie, dość istotnie ograniczono zapotrzebowanie na pasmo sieciowe niezbędne do przesłania danych.


Trzeba powiedzieć, że sam pomysł na te kamery jest dość ciekawy, mianowicie w każdej z nich umieszczono po 4 moduły kamer 2MPx (1600×1200, łącznie 6400×1200). Jak łatwo się domyślić po symbolach, model AV8185 monitoruje pole widzenia 180st., zaś model AV8365 – 360st.. Pozwala to np. zamontować kamerę np. na fasadzie budynku i z pomocą jednej kopuły śledzić wszystkie zdarzenia wzdłuż niej.

Kamera rejestruje obraz dla swej pełnej rozdzielczości z poklatkowością 22kl/s, jej czułość zgodnie z kartą wynosi 0,2lux przy F2,0. Naturalnie wyposażoną ją w udogodnienia typu BLC czy AGC, istnieje możliwość cyfrowego powiększania obrazu w czterech niezależnych obszarach. Zasilanie oczywiście poprzez PoE, pobór mocy maksymalnie 8W.

Trzeba przyznać, że Arecont stworzył dość ciekawy projekt. W dniu dzisiejszym wspomniane kamery nie są już jakimś wielkim wydarzeniem choćby dlatego, że np. Mobotix wypuścił sympatyczne miniaturki Q22, jednak w momencie premiery kopuły te zrobiły ogromne wrażenie na instalatorach. Nie dziwię się.

Karty katalogowe:
Arecont Vision AV8185
Arecont Vision AV8385

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: