Jak donosi SecurityWorldHotel, firma Avigilon została uhonorowana nagrodą za najbardziej innowacyjny produkt roku 2010 (chodzi o Avigilon Control Center 4.0). Jak napisano, Frost & Sullivan co roku przyznaje tego typu nagrodę firmie wprowadzającej na rynek rozwiązania wyznaczające nowe trendy, będące technologicznym highendem.

Klarowność działania Frost & Sullivan jest dyskusyjna, co na zachodzie było wielokrotnie dyskutowane, tym niemniej warto przyjrzeć się powodom tej decyzji. Doceniono ciągły rozwój tego rozwiązania, integrację z PoS, zaawansowaną obsługę alarmów czy nowatorski sposób wizualizacji obiektów. Dochodzi do tego dbałość o intuicyjny interfejs, zastosowanie JPEG2000 (nie przeceniałbym), wysyłanie tylko części obrazu, która aktualnie ma być wyświetlana (dobra sprawa, ale raczej nic nowego) plus jeszcze kilka innych cech.

I teraz pytanie: czy rzeczywiście ten system jest tak nowatorski czy znów Frost & Sullivan nieco przeholował? Pytam bez przekąsu. Testował ktoś? Rzeczywiście tak poraża w porównaniu z konkurentami?

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: