Pamiętacie jeszcze Milestone XProtect Go? Okazuje się, że trend darmowych programów z grupy Video Management Systems staje się coraz popularniejszy. Tym razem to nasi przyjaciele ze wschodu – firma Axxon – publikuje darmową wersję swego flagowego produktu, czyli wspomniany Axxon Smart PRO. Ich rozwiązania są popularne głównie w Rosji, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, stąd też pomysł na ekspansję. A jak ekspansja, to najlepiej zapoznać ludzi z darmową próbką licząc, że w miarę rosnących potrzeb zakupią oni produkt płatny. A czekają przecież całkiem nowe, rozległe rynki zbytu. Cóż więc dostajemy do dyspozycji?


Przede wszystkim w wersji bezpłatnej mamy możliwość obsługi do 16 kamer, więc to przewaga Axxon Smart PRO nad Milestone XProtect Go. Dostępne archiwum ograniczone jest do 1TB, u konkurencji było to 5 dni. Dostępna jest dość tania aplikacja dla iPhona, analiza video i kilka innych ciekawych funkcji. Dopłacając nieco grosza zakres użyteczności można poszerzać. Jeśli mało nam miejsca na dysku czy chcemy zwiększyć ilość kamer (maksymalnie 256 kamer na 4 serwerach) to po prostu dopłacamy. Tej wersji aplikacji nie da się zaktualizować do wersji wyższych. Producent twierdzi, że zgodność ze standardami ONVIF zostanie uzyskana w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

Jeśli ktoś ma ochotę się pobawić, to tę wersję ściągnąć można ze strony producenta. W dziale Support->Resources znajdziecie wszystko, co potrzebne. Jakby ktoś miał czas i ochotę, to proszę o opinię.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: