Co jakiś czas zdarza mi się wspomnieć o zastosowaniu sprzętu CCTV do celów nieco innych, niż założone w chwili jego projektowania. Nie inaczej jest w tym przypadku. Mianowicie serwis www.cctvnewsportal.com podał informację, iż w otoczeniu jeziora Carsington Water w Wielkiej Brytanii zamontowano szereg kamer, aby umożliwić gościom tych okolic podglądanie ptaków bez pakowania się w ich otoczenie. Pomysł całkiem przyjemny (sam w pewnym stopniu interesuję się ornitologią), tym bardziej, że niektórymi z tych kamer można sterować przy pomocy klawiatur (nie są stało pozycyjne) udostępnionych dla wszystkich.

Co ciekawe, zastosowano tam między innymi kamery ExtremeCCTV serii MIC (u nas pieszczotliwie nazywane Miki, na zachodzie Metal Mickey), ale żeby uchronić je przed przysiadaniem drapieżników, dorobiono im… punkrockową „fryzurę” :-) . Czyli grupę kolców na szczycie. Kamera sama w sobie wygląda oryginalnie, z takim dodatkiem pewnie jeszcze lepiej.

Jak dla mnie jest to bombowa inicjatywa, szkoda, że u nas poza kilkoma kamerkami na kominach i przy gniazdach bocianów nie ma zbyt wiele dobrej jakości kamer do podglądu ptaków.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: