I znów Satel dodaje nieco ciekawostek do cennika. Poza całą serią sygnalizatorów
( SPW-220 BL, SPW-250, SPW-250 BL, SOW-300 R oraz SOW-300 BL ), które – umówmy się – nie stanowią wielkiego kroku milowego, są też rodzynki zdecydowanie uprzyjemniające obcowanie z rodziną ich produktów.

Na początku warto wspomnieć o gamie nowych produktów dedykowanych do bezprzewodowego systemu Abax. Jest to czujka AMD-102 oraz jest brązowa wersja AMD-102 BR, które to oprócz funkcjonalności znanej z AMD-100 wyposażono również w wejście roletowe.


Następna nowość to długo wyczekiwane piloty APT-100, mające funkcjonalność sporo wyższą od większości standardowych pilotów do radioliń, jak choćby sygnalizację stanów wybranych wyjść centrali przy pomocy diod, sygnalizację stanu baterii, podświetlanie przycisków czy uruchomienie sygnału dźwiękowego w chwili ich wciśnięcia bądź w momencie odebrania transmisji przez kontroler. Jedyne, co może się nie podobać to cena tych urządzeń…

Ostatnią Abaxową nowością jest… bezprzewodowa czujka przemieszczenia o symbolu ARD-100. Jak łatwo się domyślić, przy pomocy tego urządzenia można zabezpieczyć obiekt, który ma pozostać w bezruchu. Pierwsze skojarzenia to oczywiście obrazy w muzeum czy też auta w garażu. Ciekawa sprawa.

Ostatnim urządzeniem pośród nowości jest moduł INT-FI, czyli konwerter światłowodowy. Już kilkukrotnie spotykałem się z sytuacją, gdzie standardowy zasięg magistrali był niewystarczający i trzeba było bardzo kombinować, aby przezwyciężyć tę niedogodność. Teraz niektóre problemy będzie można rozwiązać nieco łatwiej. Co ciekawe moduł ten może również współpracować z kontrolą dostępu ACCO.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: