Witajcie. Na początek kolejna prognoza IMS Research. Ich zdaniem w 2015 roku kamery megapikselowe i HD stanowić będą 60% ogólnej sprzedaży. Dość odważna teza, ale jestem skłonny się z nią zgodzić – zostało jeszcze trochę czasu, a parcie w kierunku rozwiązań sieciowych (i w domyśle – wysoko-rozdzielczych) jest widoczne i stanowi jeden z głównych nurtów. Pożyjemy – zobaczymy.

Teraz nieco imprezowo: Bosch obchodzi w tym roku podwójnie okrągłe urodziny. Po pierwsze 125 lat temu firma powstała, po drugie zaś 150 lat temu w Albeck koło Ulm urodził się założyciel kompani, Robert Bosch. W dniu dzisiejszym zatrudniają blisko 300000 ludzi, mają przedstawicielstwa w 150 krajach i wciąż się rozwijają. Przyłączam się do życzeń.


Genetec zaprezentował dość ciekawą funkcję w najnowszej odsłonie swojego Omnicasta 4,7. Nazwano to Video Trickling, i choć w zasadzie nie jest to nic nowego, to widać jednoznacznie, że monitoring bez punktu centralnego stanowi obiekt zainteresowania coraz to szerszej grupy producentów. Innymi słowy nie należy o tym nurcie zapominać. Korzystając z opisu producenta: Video Trickling to rozszerzenie monitoringu zdecentralizowanego. Operator nadal może odtwarzać obraz z nośnika pamięci zawartego w kamerze, jednakże jeśli zaistnieje potrzeba archiwizacji nagrania na serwerze Omnicast Archiver, można to zrobić na kilka sposobów. Zasady archiwizacji można ustalać zarówno biorąc pod uwagę harmonogram, jak i zdarzenia alarmowe bądź też działanie operatora. Nieco więcej na stronie producenta.

Exacq zademonstrowało testy swojej platformy z kamerami Arecont Vision AV8185 – pamoramicznymi urządzeniami o łącznej rozdzielczości 4×2=8MPx. Poniżej demonstracja możliwości, zaś na stronie producenta więcej materiałów.

Na koniec dwie ciekawostki. Numer 1: na lotnisku w Tel-Awiwie złapano dzięki skanerom kobietę, która miała w noszonych na sobie ubraniach ukryte… 44 iPhony… Nie pytajcie jak to zrobiła…

Numer 2: co sądzicie o sterowaniu Mercedesem CL 550 przy pomocy smartphone’a oraz… Twittera? Ja nie wiem, co sądzę, ale szczęka nieco opadła. Można było chyba wybrać tańsze autko :-) . Fake? Możliwe, ale z przytupem.

To tyle na dziś. Miłego weekendu.

Dzisiejsze informacje pochodzą z serwisów www.securityworldhotel.com, www.info4security.com, www.exacq.com oraz www.cctvblog.net.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: