Witajcie. Na początek polecam rzucić okiem na miły tekst, który pojawił się na www.cctvblog.net zatytułowany Are IP Cameras practical for residential applications? I think not…. but maybe (Czy kamery IP rzeczywiście są użyteczne w warunkach domowych? Sądzę, że nie… Choć może?). Autor poddaje pod wątpliwość sens budowy przynajmniej niektórych domowych systemów w oparciu o urządzenia IP, gdyż często stare rozwiązania sprawdzą się znacznie lepiej, są tańsze i do tego wygodniejsze. Tekst ten można potraktować jako przyczynek do dyskusji, do czego też zachęcam.


Liczba produktów zgodnych z ONVIF osiągnęła 600, przy czym przez ostatnie 3 miesiące liczba ta się podwoiła. Wątpię, aby taka dynamika się utrzymała, ale trzeba przyznać, że przy takiej ilości produktów elastyczność budowy aplikacji rośnie. Ciekaw jestem, czy w Polsce zdarza się Wam opierać instalacje na produktach zgodnych z tymi standardami, przy czym mówię tu o budowie na nich całej struktury projektu (rejestratory, kamery, kodery itp.) i wykorzystaniu protokołów, a nie samego faktu, że są zgodne.

Sprzętowo: coraz częściej widać na rynku urządzenia pozwalające wykorzystać w systemach sieciowych istniejącą infrastrukturę. Nic w tym dziwnego, skoro już jest, to czemu nie. Kolejnym produktem z tej rodziny są ekstendery PoE firmy Enconn pozwalające zasilać urządzenia zgodne z tym standardem na dystansie do 300m. Polecam się przyjrzeć, wygląda to naprawdę ciekawie.

Druga ciekawostka to oświetlacze IR firmy Raytec o nazwie RAYMAX. Seria Platinum (na przykład RM300-PLT-AI-5) pozwala oświetlać teren na dystansie nawet 1km. Całkiem sporo.

No koniec kilka słów na temat IVA 3,5 Boscha w narracji pana Anthony’ego Duarte z ADT:

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: