Witam. Postanowiłem dodać do blogowych artykułów nieco świeższego tchnienia stąd też pomysł na cotygodniowe podsumowanie wszelkich branżowych ciekawostek, jakie rzuciły mi się w oczy w przeciągu tego okresu czasu. Naturalnie jednym razem podsumowanie to będzie bardziej obfite, innym zaś skromniejsze. Może też się zdarzyć, że nie pojawi się wcale, jak tydzień będzie pod tym względem jałowy. Generalnie postaram się tu zawierać krótkie omówienia nowych produktów, linki do interesujących artykułów itp.. Mam nadzieję, że takie coś przypadnie Wam do gustu. Druga sprawa – miło by było, gdybyście w komentarzach również czasem dorzucili ciekawego linka, jeśli uznacie coś za godne polecenia. Zapraszam.


Arecont Vision w końcu wypuścił kamerę FullHD, czyli model AV2805, generującą do 30kl/s. Wypełniają oni w ten sposób swego rodzaju lukę i podążają za panującym trendem. Jest o tyle ważne, iż Arecont ostatnimi czasy wydaje mi się firmą, która nieco przystanęła w swoim rozwoju i w zasadzie poza mnożeniem megapikseli (choćby AV10005) nic więcej nie robi. Ciekawe jak z dynamiką przetwornika.

Miła nowość to integracja rozpoznawania rejestracji (ALPR – Automatic Licence Plate Recognition) z Divarami Boscha (seria 700). Możliwe jest więc stworzenie czegoś na kształt kontroli dostępu opartego właśnie na tym mechanizmie. Dodatkowo nagrania są tagowane, więc dostęp do materiałów, gdzie występuje np. tylko dane auto jest bardzo łatwy. Producent poszedł jeszcze dalej umożliwiając to samo z punktami sprzedaży (ATM/POS). Bardzo praktyczna sprawa.

Nie schodząc z Boscha – otrzymali nagrodę PSI Premier Award w kategorii produkt roku CCTV na rok 2010 za kamery Dinion 2X.

Kolejny gigant – Samsung – wprowadził całą rodzinę rejestratorów kompresujących obraz z wykorzystaniem H.264 (16 modeli). Z ciekawostek: zastosowano tam Virtual Progressive Scan (VPS) czyli najpewniej mechanizm wygładzający artefakty wynikający ze skanowania międzyklatowego. Demontowalny panel tylny pozwala na łatwy montaż dysków bez odpinania kabli. Zgodnie z oczekiwaniami klientów mamy do dyspozycji dwa konfigurowalne strumienie danych. Tu również mamy możliwość integrację z ATM/POS. Rejestratory zapowiadają się ciekawie.

Dalej o Samsungu: kolejne nowości to 4 kamery zgodne ze standardami ONVIF. Są to modele SNB-5000, SND-5080, SND-5080F oraz SNV-5080. Oparto je o nowy procesor WiseNet, generują obraz w rozdzielczości do 1280×1024 (22kl/s), pozwalają na konfigurację różnych strumieni w różnych kompresjach, można używać kart SD do lokalnej rejestracji, mają mechanizmy analizy obrazu. Produkty zgodne z duchem czasu.

Następny gigant – Pelco – również wpisuje się w nurt wykorzystujący H.264 i ich Spectra IV IP także korzysta z tych algorytmów.

To tyle na dziś, miłego weekendu.

Newsy tym razem pochodzą z serwisów SecurityWorldHotel oraz SP&TNews.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: