Witajcie. To podsumowanie zaczynamy od Dalekiego Wschodu. Hikvision po raz kolejny został uznany przez IMS Research za dostawcę numer 1 na świecie w kategorii rejestratory cyfrowe. Azjatycki rajd trwa nadal. Co ciekawe, Hikvision jest na rynku od 10 lat, więc tym bardziej uzyskanie takiej pozycji należy postrzegać jako sukces.

Pozostając przy prognozach IMS Research – ich zdaniem rynek CCTV w 2010 roku odnotuje około 9% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Rynek telewizji przemysłowej analogowej najpewniej skurczy się o jakieś 5%, natomiast CCTV IP urośnie o 18%. Tak czy owak, sprzęt analogowy to nadal ogromna większość rynku.

AXIS Communications – lider (nadal) w sieciowych rozwiązaniach CCTV – ma zamiar nieco zamieszać również na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. W tym celu wprowadzają 7 zestawów (po 4 kamery IP + AXIS Camera Station) opartych o różne modele kamer, aby każdy znalazł coś dla siebie. Znajdziemy w nich zarówno zwykłe kamerki boxowe, jak i kopułki czy kamery bezprzewodowe. Jak widać, jest w czym wybierać.

Teraz o kolejnym zastosowaniu sprzętu CCTV do potrzeb filmowców – przyrodników z BBC. Postanowili oni uwiecznić życie pawianów zamieszkujących powstałe w lawie zagłębienia stanowiące dobrą ochronę przed drapieżnikami. Użyto do tego celu oświetlaczy IR Boscha serii AEGIS UFLED. Urządzenia spisały się wyśmienicie, materiał ma doskonałą jakość. Dodatkowo udało się sfilmować nocne życie przebywających tam nietoperzy. Całość oczywiście działa się w Afryce, w ostępach Wielkiej Doliny Ryftowej.

Lilin, posiadający w swej ofercie całą gamę kamer IP, rozszerzył swój asortyment o rodzinę switchy PoE. Dostępne są 8, 16 i 24 portowe. Na każdy port można dostarczyć 15,4W. Jak dla mnie dobry krok – kompleksowa oferta to jest to, ciekawe tylko jak z jakością.

Newsy tym razem pochodzą z serwisów SecurityWorldHotel, SP&TNews, Hi-Tech Security Solutions.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: