Dopada mnie z wolna sezon urlopowo-weselny, tak więc pisanie odejdzie na plan dalszy, przynajmniej chwilowo. Tak czy owak postaram się podsumować miniony tydzień. Najpierw nieco o Boschu (ostatnio głośno o nich na rynku). Po pierwsze udostępniono przyjemny kalkulator pozwalający wyliczyć niezbędne dla danej wielkości archiwum pojemności dysków (do pobrania wraz z innymi narzędziami ze strony www.boschsecuritysystems.pl). Po drugie – dostępne są już zestawy rozszerzające dla rejestratorów serii 700 o wielkości 2TB, a co za tym idzie maksymalna wielkość archiwum to 8TB. Zgodnie z podanym kalkulatorem można na tych dyskach zmieścić nawet 45 dni w rozdzielczości 4CIF przy 25kl/s. Po trzecie – pojawiły się ultraszybkie zestawy pozycjonujące (High-Speed Positioning System – HSPS) zwierające kamery Dinion 2X pozwalające na doposażenie w oświetlacze podczerwieni serii UFLED. Zasięg – ponad 300m, prędkość obrotu – 100 stopni na sekundę. Niezłe cacko.

Kolejny gigant, tym razem z Dalekiego Wschodu. Sprzęt Hikvision chroni targi Expo 2010 w Szanghaju. Oficjalnie mówi się o tysiącach kamer obserwujących 3,2 mili kwadratowej, z centralnym monitorowaniem. Przyznać muszę, że gigantyczne to przedsięwzięcie. Rozdzielczości dochodzą do 1600×1200, podobno jest największa jak dotąd tego typu dostawa na świecie (chodzi głównie o transmisję do policji).

Teraz już pokrótce: Lilin zaprezentował rodzinę urządzeń do transmisji bezprzewodowej Air Live, obudziła się Toshiba i wprowadziła model IK-WB30A (1600×1200), Vemotion pokazało możliwości transmisji na żywo wprost z helikoptera na telefony komórkowe, zaś Huperlab zademonstrował stereoskopową kamerkę huperEyes 3D Counter zliczającą ludzi.

Na koniec dwa filmiki z kamer CCTV: niesforni pracownicy lotniska oraz wybuch instalacji gazowej w autobusie. Miłego weekendu.

Tym razem newsy pochodzą z www.securityworldhotel.com, www.cctvblog.com oraz www.boschsecurity.us.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: