Witam wszystkich zaglądających. Dawno podsumowania tygodnia nie było, więc nieco zaległości nadrabiam. Sprzętu dziś niewiele, ale za to dość ciekawy. Po pierwsze Panasonic WJ-NV200. Jest to urządzenie typu NDP (Network Disk Recorder) pozwalające na rejestrację do 16 kamer IP (w tym oczywiście tych z serii i-Pro SmartHD). Pudło wyposażyć można w dwa dyski twarde montowane w kieszeniach, ma wyjście HDMI, więc wysokie rozdzielczości nie są mu straszne. Właśnie: ma wyjście bezpośrednio na monitor i dlatego też znalazł się w tym zestawieniu. Innymi słowy możemy stworzyć system składający się tylko z rejestratora i monitora, jak w systemie analogowym, komputer z oprogramowaniem klienckim jest zbędny. Ciekawe? Pewnie. Mi dość często zdarzają się zapytania o gotowe rozwiązanie nie wymagające dodatkowej stacji klienckiej i Panasonic WJ-NV200 wpisuje się tu doskonale. Jestem ciekaw, czy takie coś się przyjmie.


Aby pozostać w tym nurcie, wspomnę o jeszcze jednym rejestratorze: QNAP Viostor Pro Series NVR. Tym razem to QNAP wprowadza podobne do poprzedniego urządzenie pozwalające na stworzenie instalacji bez dodatkowego peceta. Dostępne będą wersje z 2, 4 bądź 6 miejsca na dyski, wkrótce dostępne będą szczegółowe specyfikacje.

Warto rzucić okiem na sympatyczny tekst Boba Moora pod tytułem IP: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Autor przekrojowo spogląda na CCTV oraz na kilka najbardziej znaczących rozdziałów w jej historii. Krótki, ale przyjemny esej.

Na zakończenie kilka interesujących filmików: kamera FLIR z przetwornikiem EMCCD, niedźwiedzie polarne niszczące kamery oraz coś poza tematyką, ale warte moim zdaniem pokazania: czyżby innowacyjne podejście do tłumaczenia tekstów?

Tym razem nowości i filmiki pochodzą z serwisów www.gadgetell.com, www.securityworldhotel.com, www.cctvcamerapros.com.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: