Ostatnio spotkałem się z dość dziwnym problemem dotyczącym rejestratora Samsung SHR-8162. Mianowicie urządzenie to podczas połączenia z poziomu przeglądarki internetowej nie pozwalało na przeglądanie archiwum. Objaw był o tyle dziwny, że nawet na koncie Admin kanały miały status Restricted Access. SHR-8162P umożliwia konfigurację uprawnień dla grup użytkowników (w dość ograniczonym zakresie), jednakże przy ustawieniach fabrycznych nie powinno być z tym problemu

Po dłuższej walce z uprawnieniami udało mi się odtworzyć zarejestrowane obrazy, jednakże po wylogowaniu się z rejestratora i po ponownym zalogowaniu sytuacja powróciła do niepożądanego stanu. Dodatkowo nie byłem zdolny ustalić jednoznacznie przy jakich parametrach odtwarzanie jest możliwe. Rozwiązanie okazało się banalne jak zwykle.


Przyczyną był firmware w wersji 1.02, bowiem to właśnie do tej edycji włącznie problem ten występował. Aktualizacja do wersji 1.08 pozwoliła wyeliminować dylemat. Po wgraniu 1.08 objawił się inny błąd (dziwnie działający tryb sekwencji), jednakże reset do ustawień fabrycznych załatwił sprawę.

Z drugim egzemplarzem trzeba było pokombinować nieco dłużej, gdyż pracował na firmware 1.00. Aktualizacja do 1.08 nie kończyła się powodzeniem, ostatecznie jednak sprawa zakończyła się instalacją softu w wersji 1.04, który to następnie zaktualizowano do 1.08. Od tego momentu wszystko działa jak należy. Poniżej – na wszelki wypadek – wspomniane wersje oprogramowania systemowego. Przypuszczam, że podobne sytuacje mogą się zdarzyć w przypadku innych rejestratorów z tej rodziny (np. SHR-8160 czy SHR-7162), warto więc pamiętać o tym rozwiązaniu.

Do pobrania:
Samsung SHR-8162 firmware 1.04
Samsung SHR-8162 firmware 1.08

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: