Kolejne doniesienie z ASIS2009. Po serii premier produktów zgodnych z wytycznymi ONVIF przyszła pora na realny test w realnych warunkach. I właśnie podczas wspomnianej konferencji 9 producentów uruchomiło 10 kamer IP w jednym otoczeniu sieciowym pozwalając na ich podgląd z czterech różnych platform programowych. Robi wrażenie. Skład pokazu to w kolejności alfabetycznej: AVerMedia, Axis, Bosch, Canon, IndigoVision, Lilin, Panasonic, Sony, and Vivotek.

Ken Iwasaki z Sony powiedział: „Niezwykle zachęcającym faktem dla nas wszystkich była obecność blisko 150 osób związanych z różnymi obszarami branży security, którzy zjawili się tu, aby obejrzeć ten historyczny pokaz. Dzięki udanej demonstracji zgodności mogliśmy pokazać jak ONVIF zamierza odpowiedzieć na wątpliwości związane ze standaryzacją. Zamierzamy kontynuować nasze plany w przyszłości.”.

Z kolei Henrik Friborg z Milestone Systems: „Specyfikacja ONVIF to bardzo ważny krok dla branży, gdyż pozwala na bezproblemową pracę różnych urządzeń. U nas w Milestone zdajemy sobie sprawę z ogromnej wartości jaką stanowi standaryzacja, szczególnie dla użytkownika końcowego i w tym duchu projektowaliśmy nasze oprogramowanie. Znaczek „Zgodność z ONVIF” to uzupełnienie i jeden z powodów dla których wspieramy tę organizację.”.

Cała notka prasowa

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: