Przyjemny numer, sporo ciekawych publikacji. Nutka historyczna to tekst o Systemie alarmowym na Westerplatte, którego instalacja miała miejsce już w 1932 roku. Ciekawa sprawa. Pojawiła się trzecia już część cyklu „Okazja czyni złodzieja” traktującego o metodach zabezpieczania muzeów oraz związanymi z tym problemami. Tym razem autor skupił się na konkretnych rozwiązaniach i urządzeniach.

Paweł Domagała napisał następną część „sagi” o sieciach komputerowych – polecam niezaznajomionym to kompendium. Zainteresował mnie również artykuł z branży, która mnie zupełnie nie fascynuje, czyli autoalarmów, traktujący o sporym bałaganie na naszym rynku, wywołanym zalewem chińszczyzny bez homologacji. Warto się zapoznać z tym stanowiskiem.

Jednakże najbardziej przypadł mi do gustu tekst, nad którym sam też ostatnio siedziałem :-) . Pan Waldemar Więckowski opisał różne błędy w pojmowaniu oraz niebezpieczeństwa związane z kamerami megapikselowymi i – w szczególności – obiektywami do nich. Szczerze polecam, wiele osób nie chce pamiętać o tych podstawach.

Także numer należy zaliczyć do udanych, a ja idę dalej chorować…

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: