Czy jest sens stosowania monitoringu wizyjnego?

CCTV (2) Komentarze »

Jakiś czas temu głośna była sprawa kradzieży roweru z monitorowanej kamienicy. Poszkodowany otrzymał materiał archiwalny, zmontował z tego filmik i umieścił go na serwisie Youtube. Jak widać, jakość tego nagrania jest bardzo słaba, w zasadzie nie ma możliwości identyfikacji sprawcy, a co za tym idzie, cały zamontowany tam system nie spełnia swego zadania. Po co więc on jest? Czy w ogóle istnieje sens montowania kamer przemysłowych, skoro powyższy przykład pokazuje całkowity brak ich przydatności?

Przeczytaj całość »

Nowe kamery megapikselowe Arecont Vision.

CCTV (1) Komentarz »

Czołowy producent kamer megapikeslowych – amerykańska firma Arecont Vision, wprowadziła niedawno nową serię kamer, będących rozwinięciem ich dotychczasowych konstrukcji, czyli modeli AV1300, AV2100, AV3100 i AV5100, we wszystkich wariantach (kolor, dzień/noc i z autoirysem).

Przeczytaj całość »

Tabela kompatybilności płyt i manipulatorów central Satel.

SSWiN Możliwość komentowania Tabela kompatybilności płyt i manipulatorów central Satel. została wyłączona

Ostatnio jeden ze znajomych instalatorów natknął się na mały problem, który ostatecznie okazał się dość duży, bo zmierzyć się z nim musiał 100km od rodzimego miasta… 100+100=200km, do tego stracony czas i nerwy. Problem stanowiła centrala Satel CA-10. Jak się na miejscu okazało, płyta była w wersji niezgodnej z manipulatorem, który posiadał instalator. Szczęśliwie Satel stworzył tabelę kompatybilności, którą przedstawiam poniżej. W zasadzie jest to treść maila otrzymanego od działu wsparcia technicznego firmy Satel, pozbawiona literówek i sformatowana pod potrzeby strony.

Przeczytaj całość »

Witajcie.

Organizacyjne Możliwość komentowania Witajcie. została wyłączona

Witam wszystkich potencjalnych odwiedzających!!!

Na stronie tej zamierzam umieszczać wszelkiego rodzaju informacje z szeroko pojętej branży systemów zabezpieczeń. Jak łatwo więc zauważyć, zawartość jej kierowana będzie głównie do instalatorów i innych osób mniej lub bardziej związanych z telewizją przemysłową, systemami alarmowymi czy przeciwpożarowymi, kontrolą dostępu itp.. Zamieszczać zamierzam tu zarówno luźne przemyślenia dotyczące sprzętu, nowości, jak i konkretne porady mogące się w przydać w praktyce, a wynikające z regularnego obcowania z bracią instalatorską jak i własnej praktyki. Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś ciekawego i strona okaże się przydatna.

Pozdrawiam gorąco.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się