PSIA publikuje narzędzia do testowania zgodności.

CCTV Możliwość komentowania PSIA publikuje narzędzia do testowania zgodności. została wyłączona

ONVIF opublikował takie narzędzie już czas jakiś temu, teraz przyszła pora na PSIA, które to wydało podobny zestaw narzędzi. Tym samym drugie ciało standaryzacyjne zrobiło kolejny krok w kierunku znormalizowania świata CCTV IP.

Jak czytamy w newsie: „Stworzone przez firmę trzecią (w tym przypadku Omeon Solutions – cctv-news) narzędzia pozwalają mieć pewność, iż firmy poprawnie zaimplementowały specyfikację IP Media Device, dodatkowo ta forma testu zapewnia równe warunki dla każdego. […] Na końcu procedury zostanie automatycznie wygenerowany raport, który to następnie musi być wysłany do PSIA w celu weryfikacji. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, producent może oznaczyć swoje produkty logiem PSIA-certified. Dodatkowo wszyscy ci vendorzy, którzy test przejdą, zostaną wymienieni na stronie PSIA.”

Innymi słowy teraz już tylko i wyłącznie od dobrej woli producentów zależy, jak szybko taka standaryzacja wejdzie w życie – zaplecze już zostało stworzone i ma solidne podstawy.

Rejestratory megapikselowe.

CCTV (11) Komentarze »

Ze względu na coraz dynamiczniejszy rozwój systemów telewizji przemysłowej IP pytania o rejestratory sieciowe (w tym te pozwalające na rejestrację sygnału z kamer megapiskelowych) pojawiają się coraz częściej. Mnogość rozwiązań jest naprawdę przytłaczająca, jakoś więc trzeba w tym gąszczu się poruszać. W poniższym tekście postaram się pokazać kilka najpopularniejszych metod rozwiązania tego dylematu. Założenia każdego z tych sposobów są takie same: jest oprogramowanie i jest komputer, różnice pojawiają się nieco dalej i to na nich będę się koncentrował. Zapraszam.

Przeczytaj całość »

Drabina, poślizg i…

CCTV Możliwość komentowania Drabina, poślizg i… została wyłączona

Bez wątpienia każda osoba powiązana z branżą zabezpieczeń (a przede wszystkim instalatorzy) spotkała się z różnymi sytuacjami, które kończą się uszczerbkiem na zdrowiu. Znam historie o połamanych żebrach, nadzianiu na pręty, stłuczonych piętach itp.. Przyczyny bywają różne: nieuwaga, lenistwo, brak przewidywania. Nie wiem, do której kategorii zaliczyć poniższy filmik, jednak patrząc na ten wypadek wszystko zaczyna mnie boleć. Przyznać jednak trzeba, iż z perspektywy kamery CCTV wygląda to dość – wstyd się przyznać – zabawnie.

Axis P3344-VE rejestruje narodziny lamparta.

CCTV Możliwość komentowania Axis P3344-VE rejestruje narodziny lamparta. została wyłączona

Co jakiś czas zdarza mi się wspomnieć o zastosowaniu CCTV w nieco innym celu niż „security” (na przykład monitoring ptaków). Tym razem chciałem Wam pokazać nagranie z kamery Axis P3344-VE przedstawiające dwa kociaki lamparta amurskiego, jednego z pięknych, dzikich kotów, które niestety zagrożone są wymarciem. Całość zarejestrowano w ZOO w estońskim Tallinnie. Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać kociaki na żywo, to może to zrobić w tym linku:
Lamparty na żywo

„Dziś prawdziwych techników już nie ma”?

Różne Możliwość komentowania „Dziś prawdziwych techników już nie ma”? została wyłączona

Na łamach SP&T News pojawił się tekst pod tytułem zbliżonym do zaproponowanego przeze mnie, mianowicie Where have all the good technicians gone?. Pani Jennifer Brown pisze o problemach ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika na stanowisko security services technologist. Postawione wymagania były dość spore (odpowiednie wykształcenie, doświadczenie, certyfikaty itp.), jednakże wynagrodzenie szło za nimi w parze (50000-61000$).

Zgłoszeń przyszła cała masa, jednak żadne nie odpowiadało pracodawcy w 100%. Ostatecznie zatrudniona osoba będzie jeszcze musiała przejść szereg szkoleń, aby wymagania te spełnić. Najciekawsze jednak jest konkluzja osoby szukającej pracownika: „Jeśli masz dobrego technika, trzymaj się go za wszelką cenę”. Jestem ciekaw, jak u nas wygląda rynek pracy pod względem kompetencji oraz płac w odniesieniu do takich właśnie, wysokokwalifikowanych techników? Czy to dobry rynek dla pracodawcy, czy może raczej dla pracownika? A może czas się zdrowo podszkolić, podciągnąć angielski/niemiecki/jakikolwiek język obcy i szukać swej przyszłości za granicą? Jak sądzicie?

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się