Ciekawe linki CCTV.

CCTV Możliwość komentowania Ciekawe linki CCTV. została wyłączona

Ponieważ zmogła mnie choroba i w zasadzie nie jestem nawet w stanie w spójny sposób przelać myśli na stronę, to dziś ulgowo podzielę się z Wami dwoma dość ciekawymi odnośnikami. Pierwszy z nich to link do videotutoriali związanych z branżą CCTV. Początkujący zobaczą tam, jak zarobić końcówkę BNC czy podłączyć mikrofon do rejestratora. Sprawy bardzo podstawowe, jednak na forach czasem takie pytania się pojawiają. Drugi odnośnik prowadzi do strony firmy GPS America, gdzie znajdziecie kilka prezentacji omawiających różne aspekty związane ze sprzętem. Życzę miłego oglądania i… zdrowia, bo bez niego ani rusz. Pozdrawiam zachrypłym głosem.

AV1355, AV2155, AV3155, AV5155 – kolejne nowości Areconta.

CCTV Możliwość komentowania AV1355, AV2155, AV3155, AV5155 – kolejne nowości Areconta. została wyłączona

Kilka dni temu wspominałem, że seria kopuł Arecont Vision ostatecznie doczekała się swoich wersji z zaimplementowaną obsługą kompresji H.264, a tu niespodzianka: właśnie pokazały się kolejne kamery, tym razem nie tak wymyślne jak AV8185 i AV8365, jednak idealnie wręcz dopełniające gamę produktów.

Są to bowiem praktycznie te same moduły, co w kamerach stacjonarnych, jednak teraz wsadzono je w szczelne obudowy IP66. Parametry niezmienne, więc nie ma co się rozpisywać, zapraszam do kart katalogowych.

Karty katalogowe:
Arecont Vision AV1355
Arecont Vision AV2155
Arecont Vision AV3155
Arecont Vision AV5155

Camsat – nowe urządzenia transmisyjne.

CCTV Możliwość komentowania Camsat – nowe urządzenia transmisyjne. została wyłączona

Kilka dni temu pisałem o niewielkich zmianach wprowadzonych w ofercie firmy 3D, a tu proszę, konkurencja nie śpi. Camsat z Solca Kujawskiego – producent urządzeń do bezprzewodowej transmisji wizji i telemetrii w systemach telewizji przemysłowej – również wprowadził nieco nowości wraz z nastaniem nowego roku. Co tu jednak dużo gadać, poczyniony przez nich postęp jest sporo większy.

Listę nowości rozpoczyna TCO 5807m, czyli jak mniemam urządzenie mocno zbliżone do TCO 5807h, jednakże przystosowane do zastosowań wewnętrznych, przy czym nie chodzi tu o wnętrza domów (przynajmniej nie tylko), a o wnętrza obudów do kamer. Gabaryty są na tyle niewielkie, że moduły te spokojnie można umieścić w standardowej obudowie. Istnieje również możliwość podłączenia innych anten, niż dołączone w komplecie prętowe. To jednak nie najciekawsza nowość w cenniku.

Przeczytaj całość »

Hunt HLC-83M/W – recenzja.

CCTV Możliwość komentowania Hunt HLC-83M/W – recenzja. została wyłączona

Kamerę (a w zasadzie kamerkę) tę znam już czas dłuższy, bo pierwszy raz kontakt z nią miałem nieco ponad rok temu. Jednak mimo dość sporego stażu rynkowego postanowiłem wspomnieć o tym urządzeniu, gdyż pewne jej cechy mogą się wydać ciekawe, a niekiedy wręcz przydatne. Ale od początku.

Pewnie wiele osób w naszym kraju zastanawia się co to za dziwna firma – ten Hunt. Spieszę więc z wyjaśnieniem: Hunt Electronic jest jedną z tych dalekowschodnich firm, która po raz kolejny znalazła się w tworzonym przez asmag.com rankingu Security Top 50 i awansowała z miejsca 48 w roku 2007 na 42 w roku 2008. Siedziba mieści się w Taiwanie, a sama korporacja powstała w 1987. Można przypuszczać, że w nadchodzących czasach to właśnie oni, do spółki z Dahua, Hikvison czy AV Tech będą odgrywali coraz większą rolę w rynku CCTV. Wracajmy jednak do recenzji.

Przeczytaj całość »

Pixim – nagranie demonstracyjne.

CCTV Możliwość komentowania Pixim – nagranie demonstracyjne. została wyłączona

Z tematów około weekendowych – na info4security pojawił się link do ciekawej prezentacji, pokazującej różnicę w działaniu między kamerą ze standardową matrycą CCD oraz przetwornikiem Pixim.

Co to za cudo ten Pixim? Z jednej strony jest to amerykańska firma, zajmująca się produkcją szeroko dynamicznych przetworników stosowanych w kamerach przemysłowych. Z drugiej zaś nazwą tą producenci i dystrybutorzy zwykli nazywać same matryce.

Mój kontakt z kamerami wyposażonymi w te przetworniki nie był wielkim szałem. Owszem, dynamika rejestrowanego była spora, jednak czułości kamer nie zachwycały. Innymi słowy za dnia, w trudnych warunkach, kamera radziła sobie nieźle, choć moim zdaniem kolorystyka obrazu pozostawiała sporo do życzenia (w porównaniu ze zbliżonym modelem wyposażonym w CCD), o tyle w nocy radziła sobie zdecydowanie gorzej. Naturalnie mogło to wynikać z zastosowanych przez producenta algorytmów przetwarzania obrazu, jednak nie mogę powiedzieć, aby obraz ten mi się podobał. Przedstawione poniżej video pokazuje jednak, że wcale nie musi być tragicznie.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się