Podsumowanie tygodnia 2010.08.21.

Podsumowanie tygodnia (2) Komentarze »

Dopada mnie z wolna sezon urlopowo-weselny, tak więc pisanie odejdzie na plan dalszy, przynajmniej chwilowo. Tak czy owak postaram się podsumować miniony tydzień. Najpierw nieco o Boschu (ostatnio głośno o nich na rynku). Po pierwsze udostępniono przyjemny kalkulator pozwalający wyliczyć niezbędne dla danej wielkości archiwum pojemności dysków (do pobrania wraz z innymi narzędziami ze strony www.boschsecuritysystems.pl). Po drugie – dostępne są już zestawy rozszerzające dla rejestratorów serii 700 o wielkości 2TB, a co za tym idzie maksymalna wielkość archiwum to 8TB. Zgodnie z podanym kalkulatorem można na tych dyskach zmieścić nawet 45 dni w rozdzielczości 4CIF przy 25kl/s. Po trzecie – pojawiły się ultraszybkie zestawy pozycjonujące (High-Speed Positioning System – HSPS) zwierające kamery Dinion 2X pozwalające na doposażenie w oświetlacze podczerwieni serii UFLED. Zasięg – ponad 300m, prędkość obrotu – 100 stopni na sekundę. Niezłe cacko.

Kolejny gigant, tym razem z Dalekiego Wschodu. Sprzęt Hikvision chroni targi Expo 2010 w Szanghaju. Oficjalnie mówi się o tysiącach kamer obserwujących 3,2 mili kwadratowej, z centralnym monitorowaniem. Przyznać muszę, że gigantyczne to przedsięwzięcie. Rozdzielczości dochodzą do 1600×1200, podobno jest największa jak dotąd tego typu dostawa na świecie (chodzi głównie o transmisję do policji).

Teraz już pokrótce: Lilin zaprezentował rodzinę urządzeń do transmisji bezprzewodowej Air Live, obudziła się Toshiba i wprowadziła model IK-WB30A (1600×1200), Vemotion pokazało możliwości transmisji na żywo wprost z helikoptera na telefony komórkowe, zaś Huperlab zademonstrował stereoskopową kamerkę huperEyes 3D Counter zliczającą ludzi.

Na koniec dwa filmiki z kamer CCTV: niesforni pracownicy lotniska oraz wybuch instalacji gazowej w autobusie. Miłego weekendu.

Tym razem newsy pochodzą z www.securityworldhotel.com, www.cctvblog.com oraz www.boschsecurity.us.

Podsumowanie tygodnia 2010.08.07.

Podsumowanie tygodnia (3) Komentarze »

Zaczynamy cotygodniowe podsumowanie. Najważniejsza chyba nowość tym razem to nowa rodzina 11 głowic obrotowych o symbolu SCP wypuszczona przez Samsunga. Aż cztery modele mają zoom optyczny 43x. Ciekawe jak z jakością takich obiektywów… Kamery naturalnie oparte są o chipsety A1.

Pelco pochwaliło się głowicami IP z rodziny Spectra IV IP obsługującymi trzy popularne algorytmy kompresji (MJPEG, MPEG4 u H.264), wyposażone w obiektywy 27x i 35x.

Dość ciekawy produkt wrzucił na rynek Raytec, mianowicie serię oświetlaczy dużej mocy (IR oraz światła białego) zasilanych za pośrednictwem PoE. Deklarowany zasięg to nawet 60m.

Ciekawostką są bardzo uniwersalne rejestratory VideoNetBox pokazane przez firmę Dallmeier. Podstawowe zastosowanie to monitoring mobilny oraz z ukrycia. Urządzenia pozwalają na rejestrację zarówno kamer analogowych, jak i IP o wszelkich popularnych rozdzielczościach. Istnieje cała masa opcji konfiguracyjnych, które pozwalają stworzyć urządzenie dokładnie pod wymagania instalacji. Jedyne co nieco odrzuca, to naturalnie cena…

ONVIF posiada już ponad 200 członków. Ilość zgodnych produktów rośnie coraz szybciej, ciekawe, jak szybko doczekamy się pełnej wieloplatformowej zgodności na zasadzie „wszystko z wszystkim”.

No koniec filmik – Kansas i wjazd do ratusza. Mają fantazję…

Tym razem newsy pochodzą z www.securityworldhotel.com oraz smartipvideo.wordpress.com.

Azco Technologies AZLM401 – okulary CCTV.

CCTV Możliwość komentowania Azco Technologies AZLM401 – okulary CCTV. została wyłączona

Jak donosi SP&TNews, firma Azco Technologies wypuściła na rynek bardzo ciekawe urządzenie mogące stanowić spore udogodnienie dla instalatora systemów CCTV. AZLM401 – bo tak ochrzczono ten wyrób – to lekkie okulary z wbudowanym ekranikiem, ułatwiające monterowi ustawienie pożądanego pola widzenia kamery czy ostrości, szczególnie, gdy operuje się nią w niezbyt wygodnej pozycji (na przykład na drabinie) i do tej pory potrzebny był bądź to monitor serwisowy, bądź też asysta osoby trzeciej oraz krótkofalówki/telefonu.

AZLM401 nie ma problemu podczas pracy w słońcu, niewiele waży, w komplecie znajdziemy wszelkie niezbędne przewody i akcesoria. Zastanawia mnie jedno: jaka jest rozdzielczość wbudowanego… ekranika? (bo nie rzuciło mi się to w oczy). A skoro urządzenie ma pomagać w ustawianiu ostrości, to jest to dość istotny parametr. Tak czy owak – ciekawy gadżet.

Poniżej krótki filmik z zawartością paczki.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się