Podsumowanie tygodnia 2011.02.26.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 2011.02.26. została wyłączona

Kolejny tydzień minął. Na początek zachęcam do zapoznania się z podsumowaniem roku 2010 w branży zabezpieczeń, ale od strony statystycznej: liczby wykresy itd.

Pozostając przy cyferkach: Mobotix, po spektakularnych wzrostach w Japonii (130%) ma chrapkę na podobne dokonania, ale tym razem na rynku australijskim. Plany ambitne trzeba przyznać.

Przeczytaj całość »

Demokratyczne zastosowanie CCTV.

CCTV Możliwość komentowania Demokratyczne zastosowanie CCTV. została wyłączona

Telewizja przemysłowa od zawsze jest źródłem kontrowersji, obaw, czasem protestów. Ciężko się temu dziwić, szczególnie w erze coraz większej ingerencji w prywatność. Nic więc dziwnego, iż pojawiają się przeróżne inicjatywy mające na celu szczegółowe uregulowanie wszelkich związanych z tym aspektów.

Przykładem może być opublikowany jakiś czas temu przez European Forum for Urban Security (mniej więcej Europejskie Forum dla Bezpieczeństwa Miejskiego) Charter for a democratic use of video-surveillance, czyli w wolnym tłumaczeniu Statut dla demokratycznego stosowania monitoringu wizyjnego. Dokument określa zasady, jakimi należy się kierować podczas ingerowania instalacjami monitoringu wizyjnego w przestrzeń publiczną. Poniżej postaram się przybliżyć Wam główne założenia statutu, gdyż jak widzę do tej pory nie pojawiło się oficjalne polskie tłumaczenie (ale węgierskie czy czeskie oczywiście jest)… Z ciekawostek warto zaznaczyć, iż pierwszym miastem Europy Centralnej, które potwierdziło zgodność swego systemu monitoringu z założeniami statutu jest… Sosnowiec. Zapraszam.

Przeczytaj całość »

Podsumowanie tygodnia 19.02.2011.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 19.02.2011. została wyłączona

Witajcie. Na początek polecam rzucić okiem na miły tekst, który pojawił się na www.cctvblog.net zatytułowany Are IP Cameras practical for residential applications? I think not…. but maybe (Czy kamery IP rzeczywiście są użyteczne w warunkach domowych? Sądzę, że nie… Choć może?). Autor poddaje pod wątpliwość sens budowy przynajmniej niektórych domowych systemów w oparciu o urządzenia IP, gdyż często stare rozwiązania sprawdzą się znacznie lepiej, są tańsze i do tego wygodniejsze. Tekst ten można potraktować jako przyczynek do dyskusji, do czego też zachęcam.

Przeczytaj całość »

FBI – dobre praktyki w systemach CCTV.

CCTV (2) Komentarze »

Dziś ciekawostka. FBI (Federal Bureau of Investigation), czyli Federalne Biuro Śledcze opublikowało stworzony przez siebie materiał omawiający w przystępny sposób dobre praktyki związane z projektowaniem, użytkowaniem i innymi aspektami systemów CCTV. Pokazane są też oczywiście najpopularniejsze błędy i niedopatrzenia, mające ogromny wpływ na końcowy rezultat.

Jest to materiał, w którym występują aktorzy do spółki z funkcjonariuszami FBI. Całość ma mocno amerykański charakter, są pewne uogólnienia i uproszczenia, ale przyznać muszę, że to całkiem przyjemna forma edukacji. Trąci też nieco propagandą, ale to akurat na Nowym Lądzie normalka, więc nie należy się zanadto przejmować. Ciekawy jestem, jak często spotykacie się z takimi uchybami, jak te pokazane w materiale? Dla nieznających angielskiego polecam opcję tłumaczenia (ikonka CC) – brzmi trochę jak „Kali kraś krowa”, jednak przekaż zrozumieć się da. Zapraszam na seans.

Przeczytaj całość »

Podsumowanie tygodnia 05.02.2011.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 05.02.2011. została wyłączona

Witajcie. Na początek kolejna prognoza IMS Research. Ich zdaniem w 2015 roku kamery megapikselowe i HD stanowić będą 60% ogólnej sprzedaży. Dość odważna teza, ale jestem skłonny się z nią zgodzić – zostało jeszcze trochę czasu, a parcie w kierunku rozwiązań sieciowych (i w domyśle – wysoko-rozdzielczych) jest widoczne i stanowi jeden z głównych nurtów. Pożyjemy – zobaczymy.

Teraz nieco imprezowo: Bosch obchodzi w tym roku podwójnie okrągłe urodziny. Po pierwsze 125 lat temu firma powstała, po drugie zaś 150 lat temu w Albeck koło Ulm urodził się założyciel kompani, Robert Bosch. W dniu dzisiejszym zatrudniają blisko 300000 ludzi, mają przedstawicielstwa w 150 krajach i wciąż się rozwijają. Przyłączam się do życzeń.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się