Zaczynamy podsumowanie. Milestone opublikował swoje SDK umożliwiając tym samym łatwą integrację innym firmom produkującym przeróżne moduły. Integracja ta ma wiele stopni komplikacji i zagnieżdżenia, co bez wątpienia zapewni sporą elastyczność.

Bosch pochwalił się swoją najnowszą kamerą termowizyjną o symbolu VOT-320. Rozdzielczość 320×240, 8,33 lub 30 klatek na sekundę, teoretyczny zasięg detekcji promieniowania – ponad 4km. Kamera ta dość dobrze wpisuje się w nurt nakreślony ostatnio przez IMS Research.


Ciekawe przedsięwzięcie przeprowadzono w siedzibie firmy Canon w Tokio w Japonii. Mianowicie 65 inżynierów z 26 kompani postanowiło przetestować 13 różnych systemów VMS oraz 19 kamer i enkoderów zgodnych z ONVIF. Całość trwała 300 godzin. Rezultaty? Niestety jednoznacznie nikt się nie wypowiedział, jednak sam fakt spotkania i „szlifowania” zgodności jest budujący.

Powyższy akapit pokazuje dość intensywne dążenia do standaryzacji na rynku CCTV, jednak podobny tren zaczyna być widoczny również w kontroli dostępu. Zachęcam do rzucenia okiem na artykuł The importance of moving towards open standards in physical access control.

Samsung zamierza intensyfikować swoje działania na rynku CCTV IP, o czym zakomunikował na dorocznym „Vision day”. Nieco szersza relacja na www.info4security.com.

Poniżej zobaczyć możecie ciekawy film pokazujący procedury stosowane podczas testowania odporności drzwi. W sumie fajna praca :-) .

Na koniec zaś nagranie pewnego robota-mewy. Robi wrażenie muszę przyznać:

Tym razem newsy pochodzą z serwisów www.cctvblog.net, www.securityworldhotel.com, www.info4security.com oraz www.sptnews.ca.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: