Kolejny tydzień minął. Na początek zachęcam do zapoznania się z podsumowaniem roku 2010 w branży zabezpieczeń, ale od strony statystycznej: liczby wykresy itd.

Pozostając przy cyferkach: Mobotix, po spektakularnych wzrostach w Japonii (130%) ma chrapkę na podobne dokonania, ale tym razem na rynku australijskim. Plany ambitne trzeba przyznać.


Dwie informacje dotyczące firmy Bosch. Po pierwsze lotnisko w Dubaju posiada największy na świecie system Praesideo, składający się z 3500 głośników i 300 wzmacniaczy. To jest kontrakcik. Po drugie wprowadzono do sprzedaży głowice obrotowe HD serii Autodome 800. Rozdzielczość 1080p, 30 klatek na sekundę, 20-krotny zoom optyczny, wsparcie Intelligent Video Analysis (IVA) oraz kilka konfigurowalnych strumieni, czyli kawał solidnego sprzętu.

FLIR, potentat rynku kamer termowizyjnych wprowadził na rynek dość ciekawe urządzenia, mianowicie kamery serii BHS mogące być bardzo przydatne dla wszelkich służb mobilnych (straż wodna, straż graniczna). Jest to bowiem coś na kształt… termowizyjnej lornetki. Odporne na wstrząsy i warunku pogodowe, poręczne i przenośne, z kartą SD do zapisu. Fajna sprawa. Na stronie producenta możecie obejrzeć filmik – demonstrację.

I na koniec – kot złodziej:

W tym tygodniu newsy pochodzą z serwisów www.securityinfowatch.com, www.securityworldhotel.com, www.cctvblog.net oraz www.sptnews.ca.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: