ONVIF publikuje narzędzie testowe i test zgodności.

CCTV (2) Komentarze »

No i stało się: w końcu widać namacalne efekty pracy grupy ONVIF (Open Network Video Interface Forum), o czym donoszą w najświeższym newsie. W końcu bowiem opublikowano konkretne wytyczne dotyczące testów zgodności oraz narzędzie pozwalające na ich przeprowadzanie. Co to oznacza? Ciężko wyrokować – jedna jaskółka wiosny nie czyni, jednak to kolejny krok w dobrą stronę. Może doczekamy się czasów, gdzie w jednej instalacji będą razem współistnieć urządzenia różnych producentów. Poniżej tłumaczenie całego komunikatu, zapraszam do lektury.

Przeczytaj całość »

Aper i „zepsuty” pilot.

CCTV Możliwość komentowania Aper i „zepsuty” pilot. została wyłączona

Rejestratory Aper mają tę „przypadłość” od kiedy pamiętam, czyli w praktyce od serii J (PDR-J1004 oraz PDR-J1008 – pamiętna seria z zasilaczami padającymi w stosunku niemalże 1 do 1 :-) ). Sprawa ma się podobnie (w odniesieniu do pilotów, nie zasilaczy) w najnowszym wypuście, czyli serii S (PDR-S1004, PDR-S2004DVD, PDR-S2008DVD oraz PDR-S2016DVD). W seriach wyższych (dawne H oraz dzisiejsze M) jest to samo. O co chodzi?

Przeczytaj całość »

Szkolenie ACTi, Instek Digital i Metel.

CCTV Możliwość komentowania Szkolenie ACTi, Instek Digital i Metel. została wyłączona

Na to spotkanie ostrzyłem sobie zęby od dłuższego czasu, gdyż już kilkukrotnie zdarzyło mi się brać udział w przygotowaniu projektów opartych na MatriVideo z Instek Digital i chciałem w końcu namacalnie poznać możliwości tego systemu. No i w końcu się udało – firma ADI-Ultrak zorganizowała w swej siedzibie spotkanie w formie warsztatów, czyli laptopy na stół, wszyscy w sieć i psujemy.

Nie będę ukrywał, że pod względem kart katalogowych MatriVideo zawsze mi się bardzo podobało, zarówno pod względem stopnia zaawansowania całości systemu, jak i instalacji, które zostały na tym stworzone. W bliskim kontakcie rozwiązanie to nie traci nic. Mamy więc bardzo rozbudowany system hybrydowy z masą dodatkowych urządzeń/modułów, które umożliwiają tworzenie naprawdę zaawansowanych projektów. Ale po kolei.

Przeczytaj całość »

Na śmiecących – „gadające” kamery?

CCTV Możliwość komentowania Na śmiecących – „gadające” kamery? została wyłączona

Tytuł nieco absurdalny, ale tylko pozornie. Mianowicie – jak donosi BBC News – Wielka Brytania wynosi swój monitoring na kolejny poziom. Mówię to z lekkim przekąsem i podaję jako ciekawostkę, bo coś takiego jeszcze mi do głowy nie przyszło. W każdym razie operatorzy nadzorujący system monitoringu w chwili wykrycia jakiegoś „anti-social behaviour” (antyspołecznego zachowania 😉 ) będą mieli możliwość przywołania obywatela do porządku przy użyciu komunikatu głosowego (czyli mikrofonu w centrum i głośnika na kamerze). Brzmi dość… niecodziennie, jednakże zgodnie z tym, co napisano w linkowanym tekście, na sprzątanie porozrzucanych śmieci idą spore pieniądze i to może być forma walki z tym procederem. Jak się to sprawdzi – czas pokaże. Znajdziecie tam również video demonstrujące działanie systemu.

Wzornictwo produktów branży security.

Różne (1) Komentarz »

Patrząc na przeogromną masę produktów oferowanych przez zastępy producentów zastanawiam się czasem, czy zdają sobie oni sprawę, iż często ich wyroby będą istotnym składnikiem otoczenia, w którym zostaną zamontowane. Momentami bowiem mam nieodparte wrażenie, że o ile elektronika odpowiadająca za działanie wspomnianych urządzeń podlega ciągłemu rozwojowi, a programiści dodają masę nowych funkcji, to dział wzornictwa śpi/nie istnieje.

Tak, wiem, zazwyczaj podstawową sprawą jest funkcjonalność oraz niezawodność urządzeń, ale z drugiej strony śmiem przypuszczać, że człowiek budujący dom za miliony złotych może mieć „fanaberię”, aby manipulator wiszący przy głównym wejściu ładnie komponował się z resztą skrzętnie zaprojektowanego wnętrza, a kamera czy czujka chroniąca otoczenie posesji nie powodowała skojarzenia z fortem czy budynkiem ambasady. I w zasadzie ja się temu nie dziwię.

Poniżej znajdziecie kilka wybranych przeze mnie produktów, które w mojej (bardzo subiektywnej) opinii wyróżniają się na tle konkurencji głównie pod względem wyglądu właśnie, cechy użytkowe zaś pominę. Jeżeli macie dodatkowe propozycje, to z ogromną ochotą dodam do zestawienia, jeżeli oczywiście uznam, że rzeczywiście się nadają 😉 . Zapraszam.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się