„HDcctv jest prawdziwe i jest tutaj”.

CCTV Możliwość komentowania „HDcctv jest prawdziwe i jest tutaj”. została wyłączona

Tymi słowy pan Todd Rockoff z HDcctv rozpoczął krótki wywiad dla www.info4security.com. W zasadzie nic nowego się nie dowiemy, jednak warto posłuchać jego wypowiedzi, bo z całą pewnością czuć w niej pewność siebie. Ciężko określić ewentualny wpływ tej organizacji na całość branży CCTV, jednak moim zdaniem to dobry kierunek rozwoju: jest telewizja standardowa, rozwój CCTV IP jest bardzo dynamiczny, a do tego doszłoby rozwiązanie pozwalające wykorzystać istniejące okablowanie i cieszyć się wysokimi rozdzielczościami (przy eliminacji wad systemów sieciowych). I to wszystko razem. Czekamy więc. Wywiad możecie obejrzeć poniżej.

Satel GPRS-T2 – recenzja.

SSWiN Możliwość komentowania Satel GPRS-T2 – recenzja. została wyłączona

Na naszym rynku od dawna dostępne są moduły powiadamiania GSM, jednakże najtańszą i najpopularniejszą do niedawna opcją były urządzenia, których rdzeń stanowiły stare, używane telefony komórkowe (najczęściej znane i lubiane modele jak N3330, N5110 itp.). Rozwiązanie to, mimo niewątpliwych zalet (cena, dostępność), miało też wady, mianowicie nigdy nie można było być pewnym niezawodności takiego używanego telefonu. Znane mi są przypadki zawieszania aparatu, co bez wątpienia w systemie alarmowym miejsca mieć nie powinno.

Rozwiązaniem dużo pewniejszym są moduły z wbudowanym telefonem przemysłowy i producenci mający w swej ofercie wspomniane powyżej urządzenia najczęściej posiadali w ofercie również i ten wariant, jednak cena dość drastycznie wtedy rosła. Np. popularny moduł Motorola G24 kosztował około 100USD za sztukę dla klienta końcowego, więc dość istotnie podrażał całą zabawę. I w taką nieco zawiłą sytuację na rynku modułów GSM wszedł Satel wydając dwa tanie moduły: GPRS-T1 oraz GPRS-T2. Dziś zajmiemy się tym drugim, zapraszam do lektury.

Przeczytaj całość »

Tabela poziomów oświetlenia.

CCTV (4) Komentarze »

Obcując ze światem CCTV bez przerwy wystawiani jesteśmy na masę danych, które niekoniecznie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Przykładem może być choćby czułość kamer, którą to wielu producentów sprowadziło do banalnej pary natężenie światła/przysłona obiektywu. Samoistnie para ta niewiele nam daje, jednak karty katalogowe starają się wmówić wszystkim, iż tak właśnie jest. Na szczęście są na świecie firmy, które szanują klienta i trzymają się ściśle wytycznych pozwalających na szczegółowe przetestowanie sprzętu.

Tak czy owak spotykamy się na co dzień z „magicznymi” czułościami rzędu 0,002lx/F1,2, a często nie zdajemy sobie sprawy, jaki rzeczywisty poziom taka wartość reprezentuje. Z tego też powodu poniżej przedstawię tabelkę z przybliżonym wartościami w luksach oraz odpowiadającym im źródłom światła. Mam nadzieję, że to pomoże Wam wyobrazić sobie co tak naprawdę te wartości reprezentują. Posłużyłem się artykułem z Wikipedii.

Przeczytaj całość »

ONVIF czy PSIA.

CCTV Możliwość komentowania ONVIF czy PSIA. została wyłączona

Właśnie opublikowano raport dotyczący realnego podziału rynku pomiędzy dwie organizacje standaryzacyjne rynku CCTV: ONVIF oraz PSIA. Co z niego wynika?

Okazuje się, że ONVIF skupia członków stanowiących 40% rynku (wliczając w to kamery, rejestratory, oprogramowanie itp.), PSIA zaś około 25%. Jeżeli wziąć pod uwagę tylko rynek IP, to stosunek ten ma postać 60% do 20%. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że niektóre firmy należą do obu organizacji, więc istnieje pewna „zakładka” w tych procentach. Dodatkowo, do statystyk nie wliczono producentów komponentów bazowych sprzętu.

Jedno jest istotne: widać wyraźnie, że istnieje potrzeba standaryzacji, gdyż 11 z 15 największych producentów należy do jednej w wymienionych organizacji.

Jak zwiększyć skuteczność CCTV?

CCTV Możliwość komentowania Jak zwiększyć skuteczność CCTV? została wyłączona

Często słychać narzekania, że systemy telewizji dozorowej to wyrzucanie pieniędzy w błoto, gdyż ich skuteczność jest marna. I bez wątpienia jest w tym sporo prawdy, jednak na świecie wciąż pojawiają się pomysły, jak spowodować, aby obecność CCTV przynosiła lepsze rezultaty. Dziś wspomnę krótko o dwóch.

Pierwszy z nich jest dość oczywisty i raczej nie nowy, jednak warto o nim wspomnieć. Jak donosi www.fightingcrimefromabove.com, Policja miasta Indio w stanie Kalifornia postanowiła umieszczać materiały z różnych zdarzeń w popularnych serwisach umożliwiających publikację plików video. W ten banalny sposób każde nagranie trafi do stosunkowo szerokiej rzeszy ludzi zwiększając tym samym szansę, że ktoś skojarzy okoliczności danego wydarzenia i pomoże w ujęciu sprawcy. Przykład, jakim okraszono tego newsa jest raczej niefortunny (marna jakość), jednak w takich sprawach każdy drobiazg może mieć znaczenie. Akurat w tym przypadku prywatna kamera zarejestrowała akt podpalenia budynku przez podpalacza.

Druga koncepcja zrodziła się w położonym na wschodzie Australii stanie Nowa Południowa Walia. Tam z kolei Policja uruchomiła specjalny serwis umożliwiający rejestrację systemu telewizji przemysłowej. Innymi słowy można zgłosić daną instalację do specjalnej bazy danych, a w razie wystąpienia zdarzenia w jakimś rewirze Policja ma ułatwione zadanie w poszukiwaniu ewentualnych materiałów, gdyż wie doskonale, kto w tej okolicy może posiadać przydatne nagrania. Proste, czas zaś pokaże, czy skuteczne. Wstępnie jednak wydaje mi się, że jest to spore usprawnienie.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się