Alnet VDRS/NetStation i VDRC v. 3.0.0.323.

CCTV Możliwość komentowania Alnet VDRS/NetStation i VDRC v. 3.0.0.323. została wyłączona

Jakiś czas temu dostałem informację o aktualizacji oprogramowania VDRS/NetStation oraz VDRC firmy Alnet Systems, ale jakoś mi to umknęło. Zmiany nie są gigantyczne, ale kilka fajnych usprawnień się pojawiło. Komunikat przesłał mi Pan Tomasz Michaluk, za co serdecznie dziękuję.

Zmiany pogrupowano w kilka logicznych grup i w takiej to postaci postaram się je tu przytoczyć. Z mojego punktu widzenia docenić należy fakt, że Alnet dość szybko uwinął się z nowymi kamerami Areconta (H.264).

Przeczytaj całość »

Pelco DVR5100 – różne wersje oprogramowania.

CCTV Możliwość komentowania Pelco DVR5100 – różne wersje oprogramowania. została wyłączona

Taka mała notka dla wszystkich tych, którzy mają do czynienia z oprogramowaniem sieciowym do rejestratorów Pelco DVR5100. Nazywa się toto bodajże DVR5100 Remote Client. Ogólnie program jest całkiem sympatyczny, choć wymagania sprzętowe ma dość spore. Ok, w tym roku to już raczej standard, ale w roku ubiegłym często klienci budzili się z ręką w nocniku, gdyż chcieli nieco zmniejszyć koszty (przy kosmicznej cenie rejestratora) poprzez użycie jakiegoś starego rupcia zalegającego w magazynie. I tu rodził się problem, gdyż podczas instalacji wyskakiwał komunikat, że komputer nie spełnia wymagań i programu nie da się zainstalować… Oczywiście dało się to obejść, tym niemniej podane w instrukcji wymagania są jak najbardziej na miejscu (Pentium IV 3,2GHz, 1GB ramu itp.). Ale ja dziś nie o tym…

Przeczytaj całość »

Megapikselowe kopułki z promiennikiem IR.

CCTV Możliwość komentowania Megapikselowe kopułki z promiennikiem IR. została wyłączona

Przedświąteczne lenistwo dopadło i mnie, jednak dziś postaram się podać ciekawego newsa. Mianowicie kanadyjska firma Avigilon wprowadziła właśnie na rynek serię kamer megapikselowych w wandaloodpornych obudowach kopułowych. W sumie nic nadzwyczajnego by w tym nie było, jednak kamery te posiadają mechaniczny filtr podczerwieni oraz opcjonalnie promiennik IR. Dodatkowo możliwy jest montaż obiektywów z mocowaniem CS. Jak dla mnie bomba, często denerwujący wydaje mi się fakt, że kupując kopułkę obiektyw narzucony mamy z góry. A czym poza tym charakteryzują się kamery z Kanady?

Przeczytaj całość »

Siemens Sistore MX – demo.

CCTV Możliwość komentowania Siemens Sistore MX – demo. została wyłączona

Siemens Building Technologies wpadł na genialny w swej prostocie pomysł, mający nakłonić potencjalnych klientów do nabycia właśnie ich produktów z zakresu rejestratorów hybrydowych, mianowicie udostępnił w pełni funkcjonalne demo do obsługi ich flagowego wyrobu – Sistore MX. Wystarczy wejść na ich stronę, pobrać ważący blisko 160MB plik, zainstalować soft i rozpocząć zabawę. Możliwości systemu MX to temat na inny artykuł, dziś tylko pokrótce nakreślę, z czym mamy do czynienia.

Przeczytaj całość »

ONVIF zyskuje nowych członków.

CCTV (1) Komentarz »

08.09.2008 trzech gigantów branży CCTV – Bosch, AXIS oraz Sony – oficjalnie ogłosiło utworzenie i zalegalizowanie stowarzyszenia mającego na celu stworzenie i rozpropagowanie zbioru otwartych protokołów i standardów dotyczących wymiany, przetwarzania i kontrolowania danych generowanych przez sieciowe urządzenia video (czyli rozpoznawania urządzeń, przesyłania strumienia video, sterowania PTZ itp.). Przedsięwzięcie nazwano ONVIF – Open Network Video Interface Forum.

Początkowo byłem nastawiony do tego projektu raczej sceptycznie (konkurencja łączy się w silną grupę aby wszystkim było cudownie i miło), jednak kilka dni temu wpadła mi w oko informacja, że twór ten nie jest absolutnie martwy, gdyż właśnie do grona „grupy będącej u władzy” dołączyło 18 następnych potentatów. Są to między innymi Panasonic, Hikvision czy IndigoVision, więc naprawdę znaczący gracze na tym polu. Może coś jednak z tego będzie? Pożyjemy, zobaczymy, będę z pewnością informował.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się