Qccess Air@-EL300 – zestaw transmisyjny do wind.

CCTV Możliwość komentowania Qccess Air@-EL300 – zestaw transmisyjny do wind. została wyłączona

Qccess – koreańska firma zajmująca się produkcją urządzeń transmisyjnych, wprowadziła dość ciekawe rozwiązanie do bezprzewodowego przesyłu sygnału video, ale nie w paśmie 2,4 czy 5,8GHz, a przy użyciu promieni lasera. Urządzenie nazywa się Air@-EL300. Metoda nie jest nowa (znamy choćby FSO – Free Space Optics), tu jednak zastosowano ją do nieco innych celów, mianowicie do przesyłu wizji w windach. Szybki i wygodny montaż, niezawodność, wysoka przepustowość – zapowiada się ciekawie.

Przeczytaj całość »

Podsumowanie tygodnia 2010.10.23.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 2010.10.23. została wyłączona

No to podsumowujemy miniony tydzień. Na początek warto wspomnieć, iż jako „oka” w kapsule ratunkowej w Chile użyto kamery Vivotek FD8134. Ciekawe w jaki sposób wykorzysta to dział marketingu.

Ciekawą kamerą pochwalił się Dynacolor. Model NH073 to urządzenie z przetwornikiem CMOS o rozdzielczości 3MPx, wyposażone w obiektyw motozoom (dwie wersje – 10x/18x) z automatyczną przysłoną, obsługą stref prywatności, kart pamięci itp.

Pelco wprowadziło swoje głowice Spectra w nowy etap rozwoju wyposażając je w przetworniki o rozdzielczości 960p. Mamy więc Spectra HD. Obiektyw to moduł z zoomem 18x, co ciekawe dostępny jest też autotracking.

Przeczytaj całość »

GVI Security razberi – rejestrator i switch PoE w jednym.

CCTV Możliwość komentowania GVI Security razberi – rejestrator i switch PoE w jednym. została wyłączona

GVI Security wprowadziło na rynek bardzo ciekawe rozwiązanie, które stanowi swego rodzaju innowację na rynku CCTV IP. Urządzenie nazwano razberi. Pod tą nazwą kryje się 16-kamerowy rejestrator z miejscem na dysk oraz switch 8-portowy PoE, wszystko w jednej, atrakcyjnej wizualnie i kompaktowej obudowie. Innymi słowy teraz można wpiąć w jedno pudełko 8 przewodów zasilając tym samym 8 kamer, następnie to skonfigurować i cieszyć się działającym system. Krótko mówiąc all in one – wszystko w jednym.

Razberi obsługuje kamery megapikselowe, oprócz 8 portów 100Mb/s posiada dodatkowy port uplink, ale co dziwne tylko 100Mb/s (kilka kamer o wyższych rozdzielczościach i może być ciężko). System operacyjny stanowi Windows Embedded, dostępne są różne opcje montażowe. Obsługiwane są wszelkie popularne metody kompresji. Rejestratory te można ze sobą sieciować tworząc tym samym większe instalacje. Producent chwali się również zgodnością z ONVIF, więc lista zgodnych urządzeń powinna się szybko wydłużać. Jak dla mnie pomysł całkiem interesujący, ciekawe, jak to się przyjmie.

Decentralizacja CCTV IP z użyciem macierzy iSCSI.

CCTV (4) Komentarze »

Na www.securityinfowatch.com pojawił się ciekawy artykuł poruszający kilka ważnych dylematów związanych z zagadnieniem projektowania sieci komputerowych (szczególnie tych rozleglejszych) w ujęciu telewizji przemysłowej (Video and data are not created equal, czyli w przybliżeniu Video i zwykłe dane to nie to samo). Autorem tekstu jest David Brent z Boscha. Poniżej znajdziecie esencję jego przemyśleń. Zapraszam do lektury.

Przeczytaj całość »

Podsumowanie tygodnia 2010.10.09.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 2010.10.09. została wyłączona

Witajcie. Oczywistym otwarciem dzisiejszego podsumowania są oczywiście zakończone właśnie targi Security Essen. Na blogu ipvideomarket.info dokonano ciekawego podsumowania, które dostępne jest jednak tylko w sekcji Premium. Pomijając trudności komunikacyjno-orientacyjne autorom rzuciło się w oczy co następuje: przede wszystkim bardzo licznie zjawili się producenci z Azji, ale do tego to już chyba jesteśmy przyzwyczajeni, nie dopisali za to Brytyjczycy, zabrakło kilku ważnych firm z Ameryk (Pelco, Cisco, IBM). Sam charakter tego spotkania jest dużo mniej „imprezowy”, niż porównywalnych imprez w Stanach, szczególną uwagę wysłanników zza Oceanu zwróciła mała ilość „booth babes”, czyli po naszemu hostess 😀 . Zwracający na siebie uwagę wyjątek stanowiło ACTi i ich patrole. Za to precelki i browar obecne były w ilościach hurtowych. W sumie ciekawie jest czasem spojrzeć na różnice w organizacji i odbiorze takich targów przez różne nacje i kultury. Był ktoś? Jak wrażenia?

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się