Podsumowanie tygodnia 2010.07.31.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 2010.07.31. została wyłączona

Witajcie. To podsumowanie zaczynamy od Dalekiego Wschodu. Hikvision po raz kolejny został uznany przez IMS Research za dostawcę numer 1 na świecie w kategorii rejestratory cyfrowe. Azjatycki rajd trwa nadal. Co ciekawe, Hikvision jest na rynku od 10 lat, więc tym bardziej uzyskanie takiej pozycji należy postrzegać jako sukces.

Pozostając przy prognozach IMS Research – ich zdaniem rynek CCTV w 2010 roku odnotuje około 9% wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Rynek telewizji przemysłowej analogowej najpewniej skurczy się o jakieś 5%, natomiast CCTV IP urośnie o 18%. Tak czy owak, sprzęt analogowy to nadal ogromna większość rynku.

AXIS Communications – lider (nadal) w sieciowych rozwiązaniach CCTV – ma zamiar nieco zamieszać również na rynku małych i średnich przedsiębiorstw. W tym celu wprowadzają 7 zestawów (po 4 kamery IP + AXIS Camera Station) opartych o różne modele kamer, aby każdy znalazł coś dla siebie. Znajdziemy w nich zarówno zwykłe kamerki boxowe, jak i kopułki czy kamery bezprzewodowe. Jak widać, jest w czym wybierać.

Teraz o kolejnym zastosowaniu sprzętu CCTV do potrzeb filmowców – przyrodników z BBC. Postanowili oni uwiecznić życie pawianów zamieszkujących powstałe w lawie zagłębienia stanowiące dobrą ochronę przed drapieżnikami. Użyto do tego celu oświetlaczy IR Boscha serii AEGIS UFLED. Urządzenia spisały się wyśmienicie, materiał ma doskonałą jakość. Dodatkowo udało się sfilmować nocne życie przebywających tam nietoperzy. Całość oczywiście działa się w Afryce, w ostępach Wielkiej Doliny Ryftowej.

Lilin, posiadający w swej ofercie całą gamę kamer IP, rozszerzył swój asortyment o rodzinę switchy PoE. Dostępne są 8, 16 i 24 portowe. Na każdy port można dostarczyć 15,4W. Jak dla mnie dobry krok – kompleksowa oferta to jest to, ciekawe tylko jak z jakością.

Newsy tym razem pochodzą z serwisów SecurityWorldHotel, SP&TNews, Hi-Tech Security Solutions.

Oświetlacze podczerwieni – 730nm, 850nm czy 940nm?

CCTV (3) Komentarze »

Oświetlacz podczerwieni to raczej proste urządzenie. Wydawać by się mogło, że odpowiedź na postawione w tytule pytanie nie ma większego znaczenia, jednakże po choćby niewielkim zagłębieniu się w temat okazuje się, że istnieje co najmniej kilka cech, na które można, a niekiedy trzeba zwrócić uwagę. Mimo stosunkowo niewielkich różnic w długościach fal różnice ich właściwości są bardzo zauważalne, tak dla ludzkiego oka, jak i dla przetwornika. I o tym traktować będzie poniższy tekst. Zapraszam.

Przeczytaj całość »

Podsumowanie tygodnia 2010.07.24.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 2010.07.24. została wyłączona

Witam. Postanowiłem dodać do blogowych artykułów nieco świeższego tchnienia stąd też pomysł na cotygodniowe podsumowanie wszelkich branżowych ciekawostek, jakie rzuciły mi się w oczy w przeciągu tego okresu czasu. Naturalnie jednym razem podsumowanie to będzie bardziej obfite, innym zaś skromniejsze. Może też się zdarzyć, że nie pojawi się wcale, jak tydzień będzie pod tym względem jałowy. Generalnie postaram się tu zawierać krótkie omówienia nowych produktów, linki do interesujących artykułów itp.. Mam nadzieję, że takie coś przypadnie Wam do gustu. Druga sprawa – miło by było, gdybyście w komentarzach również czasem dorzucili ciekawego linka, jeśli uznacie coś za godne polecenia. Zapraszam.

Przeczytaj całość »

Rozpoznawanie twarzy w CCTV – jeszcze za wcześnie?

CCTV Możliwość komentowania Rozpoznawanie twarzy w CCTV – jeszcze za wcześnie? została wyłączona

Rozpoznawanie twarzy (z angielskiego facial recognition) to jedna z technologii, które od lat rozwijane są przez rzesze programistów z całego świata. Nic więc dziwnego, że wcześniej czy później również branża zabezpieczeń technicznych starać się będzie zaadaptować je do swoich potrzeb. Pisałem o tym choćby w tekście Czy rozpoznawanie twarzy jest skuteczne?, wspominałem o tym także przy okazji Panasonic i-Pro SmartHD. Im jednak dłużej rynek i jego uczestnicy zastanawiają się nad możliwościami i skutkami stosowania rozpoznawania twarzy, tym więcej pojawia się wątpliwości, tak technicznych jak i pozostających w sferze moralności. O tym w przybliżeniu traktuje artykuł Why face recognition isn’t scary — yet, ja zaś przybliżę nieco jego przekaz. Zapraszam.

Przeczytaj całość »

Systemy alarmowe 2/2010.

Prasa Możliwość komentowania Systemy alarmowe 2/2010. została wyłączona

Ten numer rozpoczął się przyjemnym felietonem Edmunda Basałygi traktującym (w tonie – jak sam to określił – słodko-kwaśnym) o nadchodzących (już minionych) targach Securex 2010. Kolejna, już szósta część cyku Waldemara Więckowskiego o kamerach megapikselowych tym razem poszła w stronę parametrów technicznych – zdecydowanie polecam. Również tę formę przyjęła piąta część cyklu pod tytułem „Okazja czyni złodzieja” – tym razem na tapetę wzięte zostały zabezpieczenia gablot. Krótkiego wpisu doczekała się wpadka związana z zabezpieczeniami kart chipowych. Dość szerokie opracowanie wyszło spod pióra Maksymiliana Majerskiego, jego tematem są wymaganie funkcjonalne stawiane czujkom ruchu. Kolejny numer na wysokim poziomie.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się