O ile ostatnio brakuje mi świetnych, technicznych tekstów Waldemara Więckowskiego, o tyle w tym numerze pojawił się nowy dział, mianowicie Polski Audyt Systemów Monitoringu Wizyjnego. Jak dla mnie całkiem zacna inicjatywa. W tym miesiącu Akademia Monitoringu Wizyjnego skoncentrowała się na instalacji powstałej w Częstochowie. Można powiedzieć, że autorzy rozebrali ją na części pierwsze, analizując zarówno urządzenia wizyjne, jak i fotele obsługi. Generalnie można z tego tekstu wyciągnąć sporo sensownych porad.

Spora część czasopisma poświęcona została zewnętrznym barierom podczerwieni. Jest i nieco teorii, i zestawienie, także jak ktoś akurat ma coś takiego w planach – może rzucić okiem.

Pojawiły się dwa artykuły okołoprawne: „Deklaracje zgodności dla urządzeń stosowanych w elektronicznych systemach zabezpieczeń” oraz „Świadectwa dopuszczenia – nowelizacja rozporządzenia MSWiA”. Jak niejednokrotnie wspominałem mnie strona formalna średnio porusza, ale jakieś podstawy znać dobrze.

Na koniec dość szeroko omówiono Solution Centre w C&C Partners. Przybytek robi wrażenie – praktycznie wszystkie oferowane systemy, można się tym pobawić, podotykać, potestować.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: