Twierdza 1(53)/2009.

Prasa Możliwość komentowania Twierdza 1(53)/2009. została wyłączona

Z pewnym opóźnieniem, ale jednak trafia w moje ręce – świeża Twierdza. I od razu po lekturze nachodzi mnie refleksja, iż problemy wydawnictw i związane z nimi redukcje etatów w tychże to nie przypadek. Ludzie nie chcą – jak to ktoś ładnie – określił, kupować „starych newsów”, kiedy wszystko – i to często w lepszej jakości – dostępne jest bezpłatnie w Internecie. W zasadzie czytając tę gazetę odnosi się wrażenie obcowania z jednym wielkim artykułem sponsorowanym… Ja wiem, że reklama jest ważna, że z czegoś gazeta utrzymać się musi, ale skoro człowiek płaci te 10PLN, to chciałby przeczytać cokolwiek, co w sieci znaleźć jest ciężko bądź też również jest płatne. A tu jakby na odwrót.

W mojej opinii realną wartość przedstawiają tylko dwa artykuły: jak zwykle ciekawe zagadnienie poruszył Pan Fiałka, dołączył zaś do niego Pan Marcin Wagner. Pierwszy z nich zmierzył się z tematem prawa budowlanego w odniesieniu do monitoringu w Polsce. Ciekawa jest końcowa konkluzja mówiąca o nagminnym omijaniu przepisów i niemocy w ich egzekwowaniu. Drugi zaś porównał funkcjonalność kamer megapikselowych oraz głowic szybkoobrotowych. Choć artykuł jest nieco chaotyczny, to jednak warto się z nim zapoznać. I to właściwie tyle.

SGR-1 – robot z Samsung Techwin.

CCTV Możliwość komentowania SGR-1 – robot z Samsung Techwin. została wyłączona

Dziś znów pewna ciekawostka. Jak donosi info4security Samsung Techwin wprowadza na rynek dość specyficzne urządzenie (a w zasadzie ich zespół), mianowicie robota SGR-1 (Security Guard Robot). Pierwotnie służyć on miał do kontroli granicy koreańskiej, jednakże producent widzi jego potencjalne zastosowanie w wielu innych sferach. Oczywiście robota wyposażono w całą masę systemów wspomagających jego działanie. Oprócz standardowej kamery (kiedyś obiło mi się o uszy, że stosowano tam SHC-750) znajdziemy tu również kamerę termalną, a gdy konieczna okaże się praca w rozjuszonym tłumie, pomocne z pewnością będą solidne głośniki. Nadmienić należy także, iż do SGR-1 zamontować można karabiny maszynowe na naboje gumowe bądź ostre. Cena oczywiście atrakcyjna – 200000 funtów 😉 .

Nie wspominałbym pewnie o tej machinie, jednak Samsung stworzył dość ciekawe video promocyjne, do obejrzenia którego serdecznie zapraszam.

Throughtek CLJ100L – kamera – lampa.

CCTV Możliwość komentowania Throughtek CLJ100L – kamera – lampa. została wyłączona

W zasadzie ciężko mówić o tej kamerze jako o zupełnej nowości – informacji już sporo w sieci się pojawiło, jednak ostatnimi czasy materiał nieco wzbogacono o… filmik demonstrujący użycie tego cacka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż prezentacja nosi znamiona totalnej amatorki, jednakże w całości jest bardzo przyjemna w odbiorze.

Jednak przed filmikiem przybliżę nieco charakterystykę urządzenia.

Przeczytaj całość »

Wersje 1.07 DLOADX oraz GUARDX.

SSWiN Możliwość komentowania Wersje 1.07 DLOADX oraz GUARDX. została wyłączona

Satel właśnie opublikował wersję 1.07 programów: DLOADX oraz GUARDX.

Szkolenie Bosch Security Systems.

CCTV (2) Komentarze »

I już po szkoleniu. Tematyka ciekawa – telewizja IP oraz niewielka wstawka o produktach przejętej ExtremeCCTV. W zasadzie całe spotkanie miało bardziej charakter prezentacji produktowej niż szkolenia, ale tego typu akcje także mają sens, pozwalają bowiem poznać ofertę „w pigułce” bez czasochłonnego wertowania katalogów.

Dość sprawie udało się przebrnąć przez wszystkie najważniejsze grupy produktowe. Najpierw więc pojawiła się cała rodzina enkoderów i dekoderów sieciowych serii VIPX oraz VIDEOJET X. Oferta jest tu dość szeroka, ale i dość kosztowna.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się