Szkolenie Alnet Systems.

CCTV Możliwość komentowania Szkolenie Alnet Systems. została wyłączona

Miałem właśnie okazję brać udział w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Alnet Systems Inc.. I muszę przyznać, że dawno nie widziałem tak sprawnie i fachowo poprowadzonego spotkania. Wstęp omówiono nieco marketingowo, ale strawnie, podając w skrócie charakterystykę wszelkich urządzeń dostępnych w ofercie (kart DVR oraz ekspanderów). Później zaczęła się część główna, czyli praktyczna prezentacja możliwości tego dość rozbudowanego systemu.

Przeczytaj całość »

Anogdota o oszczędności.

Różne Możliwość komentowania Anogdota o oszczędności. została wyłączona

Pewien instalator przejął ostatnio konserwacje sporej ilości obiektów użyteczności – nazwijmy to – publicznej. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, obiekty są dość mocno rozrzucone w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od rodzimego miasta, także wyjazd do każdego z nich zajmuje sporo czasu. Nastał sądny dzień, gdy instalator zawitał na pierwszy z obiektów. Oczom jego ukazał się taki oto widok:

Przeczytaj całość »

Słownik pojęć branży systemów zabezpieczeń.

Organizacyjne Możliwość komentowania Słownik pojęć branży systemów zabezpieczeń. została wyłączona

W dniu dzisiejszym oddaję w Wasze ręce pewien twór, który od jakiegoś czasu chodził mi po głownie, mianowicie słownik pojęć związanych z branżą systemów zabezpieczeń. Oprócz krótkich definicji powiązanych z popularnymi zwrotami występującymi w tym dość specjalistycznym słownictwie, znajdziecie tam również rozwinięcia niektórych skrótów i ich tłumaczenia na język polski. Zdaję sobie sprawę, że aktualnie słownik ten nie jest zbyt rozbudowany oraz że może zawierać błędy, jednak mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda się z tego zrobić przydatną bazę wiedzy. Zapraszam i proszę o kontakt, gdyby się okazało, że błędy są rażące lub też w spisie brakuje ważnych pojęć.

Anegdota o nieufności.

Różne Możliwość komentowania Anegdota o nieufności. została wyłączona

Monitoring zdalny to bardzo popularna w ostatnim czasie sprawa, w zasadzie każdy klient chce mieć możliwość podgląd swojego obiektu z dowolnego zakątka globu. Jakiś czas temu zdarzyło mi się konfigurować sieć na jednym z takich obiektów. W zasadzie rutyna: ustawić parametry sieci w rejestratorze, skonfigurować router, przekierować porty, zainstalować oprogramowanie klienckie, przeszkolić klienta, wytłumaczyć mu, że tak marne odświeżanie to nie wina rejestratora, tylko słabego łącze i… wrócić spokojnie do domu. Wszystko zadziałało bez większych problemów. Do czasu…

Przeczytaj całość »

Nowe rejestratory Bosch.

CCTV (2) Komentarze »

Całkiem niedawno miała miejsce premiera rejestratorów Divar MR, Bosch jednak nie zasypuje gruszek w popiele i wprowadza na rynek urządzenie o jeszcze wyższych parametrach. Chodzi o model Divar XF.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się