ADI i Pelco – współpraca na gruncie IP.

CCTV (6) Komentarze »

Jak donosi info4security, ADI Global Distribution podpisało z Pelco umowę dystrybutorską obejmującą obszar EMEA, czyli Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę. Umowa obejmuje tylko urządzenia związane z technologią IP. W zasadzie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego. Firmy się łączą, następują fuzje, zdarzają się umowy jak tutaj, jednakże jedna rzecz mnie mocno zastanawia.

Mianowicie w Polsce istnieje przedstawicielstwo Schneider Electric (kiedyś – przynajmniej w Polsce – TAC), które aktualnie jest właścicielem Pelco i zajmuje się sprzedażą tego sprzętu w naszym kraju z pomocą trzech dystrybutorów. ADI również w Polsce jest. Jestem szczerze ciekaw, jak te firmy podzielą się tortem, bo bez wątpienia wspomniani dystrybutorzy mają już ugruntowaną tutaj pozycję. A może EMEA nie obejmuje Polski, bo przecież my jesteśmy Europa Wschodnia… Ewentualnie umowy obejmą tylko kraje, gdzie konflikty interesów nie będą zbyt duże. Przy moim negatywnym nastawieniu do współpracy z dystrybutorami Pelco może to być jednak korzystne, może – przy odrobinie dobrej woli – przekonam się ponownie do tych urządzeń i zyskam wiarę, że na przykład usługi serwisowe da sie świadczyć szybko i sprawnie. Zgodnie z zasadą, że konkurencja jest zdrowa.

ASMAG Security Top 50 2009 opublikowane.

CCTV (1) Komentarz »

Dziś magazyn asmag opublikował coroczne zestawienie Security Top 50 traktujące o „największych w branży” w roku 2009. Co rzuca mi się w oczy? Przede wszystkim odpadło nieco firm, na przykład lider z roku ubiegłego – Honeywell – z takich czy innych powodów w tym roku nie miał ochoty brać udziału w tym przedsięwzięciu. Kilku innych gigantów również z tego zrezygnowało. Nadal w czołówce ADT, Bosch i FLIR.

W zasadzie nie widać wielkich skoków, choć wyjątkiem jest Dahua, która w naszym kraju jest dobrze znana z rejestratorów BCS (wystrzał o 13 pozycji). Twierdzę, że to była jedna z bardziej znaczących premier w 2009 na rynku CCTV w Polsce, choć niestety momentami dystrybucja tych urządzeń przypomina mi losy AVC… Obym się mylił.

Przeczytaj całość »

Ciekawy patent JVC – fine focus.

CCTV (10) Komentarze »

Jakiś czas temu JVC wypuściło kilka nowych kamer: dwie kopuły i dwie kompaktowe. Dla porządku modele to TK-C2201E, TK-C2201WPE, TK-C9200E i TK-C9300E. Parametry – wiadomo: „ultra czułość” – Super LoLux (ale się muszą napracować, aby powymyślać te nazwy…), AGC, 580TVL, strefy prywatności i jeszcze nieco marketingu. Ogólnie nie ma się o czym rozpisywać. Z rzeczy ciekawszych wymienić należy strefowy balans bieli. Innymi słowy odwzorowanie kolorystyczne sceny może być zróżnicowane w zależności od obecności różnych źródeł światła. Jeżeli z jednej strony scenę oświetla nam żarówka, z drugiej zaś świetlówka, to teraz mamy na to panaceum w postaci wspomnianego balansu bieli uzależnionego od stref. Moim zdaniem w tym kierunku należy iść, co można dostrzec na przykład w kamerach firmy Panasonic. Ja jednak nie o tym.

Przeczytaj całość »

Systemy alarmowe 5/2009.

Prasa Możliwość komentowania Systemy alarmowe 5/2009. została wyłączona

Przyjemny numer, sporo ciekawych publikacji. Nutka historyczna to tekst o Systemie alarmowym na Westerplatte, którego instalacja miała miejsce już w 1932 roku. Ciekawa sprawa. Pojawiła się trzecia już część cyklu „Okazja czyni złodzieja” traktującego o metodach zabezpieczania muzeów oraz związanymi z tym problemami. Tym razem autor skupił się na konkretnych rozwiązaniach i urządzeniach.

Paweł Domagała napisał następną część „sagi” o sieciach komputerowych – polecam niezaznajomionym to kompendium. Zainteresował mnie również artykuł z branży, która mnie zupełnie nie fascynuje, czyli autoalarmów, traktujący o sporym bałaganie na naszym rynku, wywołanym zalewem chińszczyzny bez homologacji. Warto się zapoznać z tym stanowiskiem.

Jednakże najbardziej przypadł mi do gustu tekst, nad którym sam też ostatnio siedziałem :-) . Pan Waldemar Więckowski opisał różne błędy w pojmowaniu oraz niebezpieczeństwa związane z kamerami megapikselowymi i – w szczególności – obiektywami do nich. Szczerze polecam, wiele osób nie chce pamiętać o tych podstawach.

Także numer należy zaliczyć do udanych, a ja idę dalej chorować…

Wypadek na torach.

CCTV Możliwość komentowania Wypadek na torach. została wyłączona

Dziś krótko, bo choroba mnie zmogła… Na info4security pojawił się mrożący krew w żyłach filmik – na bostońskiej stacji kolejowej pijana kobieta wpadła wprost po nadjeżdżający pociąg. Wszystko zarejestrował system telewizji przemysłowej, mnie tylko zastanawia, po co tam działa wizualizacja detekcji ruchu. Tak czy owak miała dziewczyna szczęście… Sami zobaczcie.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się