Podsumowanie tygodnia 2010.09.25.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 2010.09.25. została wyłączona

Cóż, urlopy się skończyły, trzeba więc powoli wracać do szarej rzeczywistości. Na szczęście akumulatory podładowane, mam nadzieję, że energii starczy na jakiś dłuższy czas, a nie tylko do poniedziałku. Zaczynamy.

FLIR ogłosił wprowadzenie nowej rodziny kamer termowizyjnych generujących obraz w rozdzielczości 640×480 pikseli. Dodatkowo ta właśnie rozdzielczość od tej pory uznawana będzie za standardową w tego typu kamerach produkowanych przez potentata.

Na serwisie www.ipvideomarket.info pojawiło się statystyczne zestawienie cech kamer megapikselowych dostępnych na rynku. Pozwala ono ogarnąć ogólną sytuację na tym rynku.

Z ciekawostek: na mającej się w najbliższym czasie odbyć konferencji ASIS nie pojawi się dwóch gigantów: Bosch oraz Siemens. Tłumaczą to przeniesieniem środków na inne formy promocji. A może nadal oszczędzanie kryzysowe?

Theia demonstruje kolejny megapikselowy obiektyw w swojej ofercie. Tym razem jest to zmiennoogniskowe szkło o kątach widzenia od 77 do 115 stopni. Oznaczenie kodowe to SL183.

Na koniec dwa filmiki: pierwszy – dziecko na autostradzie – bez komentarza, drugi – z nurtu przyrodniczego – niedźwiedź w swoim naturalnym środowisku. O jego sfilmowanie i doświetlenie zatroszczyła się firma Raytec. Polecam!!!

Tym razem newsy pochodzą z www.securityworldhotel.com, www.securityinfowatch.com, www.info4security.com oraz www.sptnews.ca .

Satel – aktualizacja cennika 2010.09.

SSWiN Możliwość komentowania Satel – aktualizacja cennika 2010.09. została wyłączona

Cennik Satela powoli zaczyna się wzbogacać o produkty pokazane niedawno na targach Securex 2010. Po pierwsze pojawił się w końcu długo oczekiwany manipulator INT-KSG-WB. Mamy więc ekran dotykowy, można programować makra, do tego klawiatura całkiem ładnie się prezentuje. Następny w kolejce jest moduł sterowania strefami INT-CR, czyli urządzenie pozwalające na obsługę stref przy pomocy kart zbliżeniowych. Pomniejsze nowości to kontrolery ACCO obsługujące czytniki w standardzie Wiegand, dodatkowe kabelki czy antenki. Obniżono ceny niektórych modułów GSM.

Najwięcej jednak pytań niesie ze sobą coś, co nazwano MICRA. Jest to minicentrala posiadająca 4 wejścia i 2 wyjścia, wyposażona w moduł GSM/GPRS oraz radiolinię. Przypuszczam, że to właśnie ten wyrób wcześniej reklamowano jako GPRS-T3. Rozwiązanie bez wątpienia ciekawe, mogące zainteresować wszystkich tych, którzy potrzebują prostego systemu alarmowego.

Systemy alarmowe 3/2010.

Prasa Możliwość komentowania Systemy alarmowe 3/2010. została wyłączona

Z opóźnieniem, ale wspomnieć trzeba, choć ten numer nieco mniej pod mój gust – artykuły techniczne wyparte zostały przez podsumowania targów Securex 2010. Naturalnie rozumiem ten krok i zażaleń zgłaszać nie zamierzam 😉 . Zresztą tekst Andrzeja Popielskiego czytało się bardzo miło – takie dość szerokie spojrzenie na branżę i rynek jako całość, jak zwykle zresztą bardzo trafne.

Paweł Domagała kontynuuje swój cykl o sieciach komputerowych. Z tego miejsca w pełni świadomie zachęcam do zakupu archiwalnych numerów zawierających poprzednie odcinki wszystkich tych, którzy chcieliby nieco sieciowej wiedzy w pigułce, a nie mają czasu na książkowe kompendia. Im wcześniej przyswoi się tę wiedzę, tym szybciej będzie można ją spieniężyć. Warto!!!

Oczywiście gwóźdź programu to artykuł Waldemara Więckowskiego „Żegnaj identyfikacjo”. Tym razem autor zwraca uwagę na karkołomne zabiegi między innymi PISA mające na celu stworzenie sensownej ustawy dotyczącej utrwalania imprez masowych. Polecam.

Podsumowanie tygodnia 2010.09.04.

Podsumowanie tygodnia Możliwość komentowania Podsumowanie tygodnia 2010.09.04. została wyłączona

W przerwie sezonu urlopowego (który – mam nadzieję – wkrótce znów ruszy z kopyta) – podsumowanie tygodnia. Moim zdaniem najważniejszym wydarzeniem ostatnich dni było wprowadzenie przez Milestone aplikacji XProtect Go o czym pisałem w czwartek. Wydawać by się mogło, iż jest to kolejna aplikacja typu VMS udostępniona przez producenta i że nic nadzwyczajnego w tym nie ma. Fakt, częściowo jest to prawda, gdyż praktycznie każdy vendor kamer IP udostępnia za darmo bądź za niewielką opłatą software do swoich produktów. Jednakże w przypadku Milestone są przynajmniej dwie różnice: obsługa 900+ urządzeń oraz zgodność z ONVIF oraz PSIA. Innymi słowy na bazie darmowego oprogramowania można zbudować system oparty o bardzo szeroką gamę sprzętu. Powinno to trochę namieszać na rynku i przy okazji obniżyć koszt systemów IP (i zwiększyć ich popularność). Podobne przemyślenia pojawiły się na SecurityWorldHotel.

Przeczytaj całość »

Milestone XProtect Go udostępniony.

CCTV (1) Komentarz »

Milestone – jeden z czołowych producentów oprogramowania typu VMS (Video Management Software) opublikował właśnie darmową wersję swojego flagowego produktu, czyli aplikacji XProtect. XProtect Go, bo tak nazwano tę odsłonę, to możliwość zapoznania się z popularną także i u nas platformą bez ponoszenia kosztów.

Jest to naturalnie wersja dość znacznie okrojona, jednakże powinna w zupełności wystarczyć do małych instalacji, gdyż pozwala na zarządzanie 8 kamerami IP. Dostęp do nich może mieć w danej chwili tylko jeden użytkownik. Dość dziwnym ograniczeniem jest długość archiwum – tylko 5 dni. Nagrania można eksportować do AVI wraz ze znakiem wodnym. Najciekawszą cecha jest jednak chyba to, co przez długi czas było jednym ze znaków firmowych Milestone, czyli ilość obsługiwanych urządzeń (na dzień dzisiejszy ponad 900).

Ta ostatnia cecha będzie tracić na znaczeniu ze względu na pojawienie się ONVIF oraz PSIA, o czym wspominał Oliverem Vellacott z IndigoVision. Naturalnie Milestone zgodny jest ze standardami obu stowarzyszeń. XProtect Go obsługuje wszelkie popularne standardy kompresji.

Ponieważ platforma ta ma być popularna wśród możliwie szerokiej rzeszy klientów, producent postarał się, aby proces konfiguracji był intuicyjny i nie wymagał specjalistycznej wiedzy. Zastosował w tym celu niezwykle ostatnio popularny kreator przeprowadzający użytkownika przez wszelkie zawiłości. Instalacja również została uproszczona do maksimum.

Oprogramowanie posiada wszelkie przydatne funkcje typu detekcja ruchu, możliwość odtwarzania nagrań oraz podglądu obrazu na żywo w jeden chwili, interfejs klienta dostępny jest w wielu językach (w tym polskim). Chyba warto się zapoznać, bez wątpienia jest to dość ciekawa propozycja, szczególnie przy mniejszych instalacjach, a zdobyte doświadczenie zaprocentuje przy aplikacjach większych.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się