„Jak wybierać kamery” według Infinova.

CCTV Możliwość komentowania „Jak wybierać kamery” według Infinova. została wyłączona

Dziś krótko i weekendowo. Firma Infinova opublikowała dokument pod tytułem How and Why to Select Megapixel, IP and Analog Security Cameras, czyli Jak i dlaczego wybierać kamery megapikselowe, IP i analogowe. Wiedza raczej podstawowa, ale jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z tym tematem, to czemu nie.

How and Why to Select Megapixel, IP and Analog Security Cameras

Dahua – czarny koń najbliższych lat?

CCTV Możliwość komentowania Dahua – czarny koń najbliższych lat? została wyłączona

Tak się składa, że urządzenia tej firmy robią ostatnio na polskim rynku zarówno furorę, jak i masę szumu. U mnie pierwsza recenzja ich sprzętu pojawiła się już ponad rok temu (BCS), do dziś na forach ludzie sporo o nich mówią. Głosy pojawiają się różna: od skrajnych typu „chińszczyzna i chłam”, po całkiem pochlebna. Ja tam uważam, że w tej cenie ciężko dostać rejestrator o takich możliwościach, choć nadal kilka rzeczy mnie denerwuje (już uporano się z odtwarzaniem wszystkich kanałów na raz – wytłuszczone w kartach katalogowych 😉 – jednak jeśli komuś przyjdzie ochota wszystkie je na raz przewinąć do tyłu, to… ma pecha, przynajmniej na razie i przynajmniej w wersjach LE-A).

Tak czy owak, firma ta dynamicznie się rozwija (rzućcie okiem na ranking asmag), co widać wyraźnie na filmikach wklejonych poniżej, a zademonstrowanych na blogu TESC. Bardzo szybko poszerzają ofertę, starają się atakować wszystkie rynki. Z ciekawostek należy wymienić, że w 2009 najlepszym dystrybutorem ich sprzętu w Europie została polska firma. I teraz kluczowe pytanie: czy rzeczywiście Dahua Technology mocno namiesza na rynku i podepcze nieco pięty Boschowi czy Samsungowi?

Przeczytaj całość »

Twierdza 6(58)/2009.

Prasa Możliwość komentowania Twierdza 6(58)/2009. została wyłączona

Ten numer trafił w me ręce przypadkiem, od jakiegoś już bowiem czasu nie czytuję tego wydawnictwa (powody podawałem we wcześniejszych wpisach). Jednakże skoro już mam go w rękach, to i podzielę się wrażeniami.

Ogólnie w mojej opinii nic się nie zmieniło, czyli masa tekstów producenckich, które czasem usiłują się ocierać o konkrety, na przykład tekst CTR, czy też – tu dużo lepiej, bo sporo ciekawych pomysłów i rozwiązań się pojawiło – artykuł Radomira Dębka, jednakże w większości są to zwykłe sponsorowane publikacje, niezbyt najczęściej ciekawe.

Jak zwykle perełka to Waldemar Fiałka i ciekawe spojrzenie na monitoring Orlików. Takie podejście lubię. Drugi tekst, na który warto zwrócić uwagę, to niemalże elaborat na temat analizy ludzkich zachowań. Pewnie nie każdemu przypadnie do gustu, ale z pewnością wyróżnia się na tle tego numeru.

H.264 – zawsze najlepsze?

CCTV Możliwość komentowania H.264 – zawsze najlepsze? została wyłączona

Na SecurityInfoWatch pojawiła się właśnie trzecia część artykułu pod tytułem Key considerations when selecting a video compression algorithm, czyli w wolnym tłumaczeniu Główne aspekty, na jakie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru algorytmu kompresji (trzy linki na na samym dole). Cykl rozpoczął się już w październiku, teraz dobiegł końca. Moim zdaniem warto się z nim zapoznać, gdyż pokazuje przeróżne rozważania, które powinny towarzyszyć planowaniu i projektowaniu systemu telewizji przemysłowej. Pokazuje jednocześnie, że do wielu zastosowań H.264 wcale nie będzie tak doskonałym wyborem, jak próbują to wmówić spece od marketingu.

Publikacja została napisana przez ludzi z IQinVision (Peter DeAngelis i Paul Bodell), jednakże to – jak sami zresztą podkreślają – nie wpływa w negatywny sposób na stronę merytoryczną, gdyż całość traktuje o dość uniwersalnych sprawach. Ja postaram się wyciągnąć esencję z tego tekstu i ją Wam przedstawić, choć niektóre porady w mojej opinii są nieco zbyt daleko idące, stąd też należy cały ten tekst traktować raczej jako ogólne wytyczne, a nie stalowe ramy. Zapraszam.

Przeczytaj całość »

Satel – aktualizacja cennika 01.02.2010.

SSWiN Możliwość komentowania Satel – aktualizacja cennika 01.02.2010. została wyłączona

Dziś, z dziennikarskiego obowiązku, wrzucam informacje o ostatniej aktualizacji cennika Satela. Nie ma praktycznie żadnych nowości, którymi warto się bliżej zajmować, może z wyjątkiem pilota jednokanałowego T-1. Za to widać, że powoli usuwane z oferty są rzeczy związane z CA-10, CA-6 i CA-5 (wyleciały zestawy). To samo widać w kontekście całej masy mniej popularnych akcesoriów. Poniżej pełna lista zmian (podziękowania dla Michała Toczka):

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się