Podsumowanie tygodnia 2011.01.22.

Podsumowanie tygodnia (2) Komentarze »

Witajcie. Dziś raczej skrótowo, ale ze to z odnośnikami do ciekawych tekstów.

W podsumowaniu roku 2010 narzekałem, iż mimo szumnych zapowiedzi HDcctv nieco stanęło w rozwoju i medialny szum przycichł. Jak się okazuje, to 2011 ma być tym przełomowym, o czym mówi Todd Rockoff na łamach www.info4security.com. Mam nadzieję, że na zapowiedziach się nie skończy.

Przeczytaj całość »

Kamery HDR w zastosowaniach CCTV?

CCTV Możliwość komentowania Kamery HDR w zastosowaniach CCTV? została wyłączona

Na blogu www.cctvblog.net wypatrzyłem dość ciekawą informację dotyczącą HDR – High Dynamic Range, czyli techniki pozwalającej na skompresowanie dynamiki sceny. W fotografii stosowane jest to od dawna, jednakże tutaj mówić będę o użyciu tych mechanizmów przy generowaniu filmu w rozdzielczości 1920×1080 i poklatkowości 30kl/s. Nieźle.

Przeczytaj całość »

IMS Research – plagiat?

CCTV Możliwość komentowania IMS Research – plagiat? została wyłączona

Dziś ciekawostka: IMS Research – jedna z najbardziej szanowanych instytucji zajmujących się analizami rynkowymi dotyczącymi także branży zabezpieczeń elektronicznych przeprowadziła dość ciekawy zabieg, mianowicie skopiowała spory fragment tekstu Stevena Titcha i Sharon J. Watson z SecuritySquared firmując to swoim logiem. Tekst tyczył się oprogramowania PSIM (Physical Security Information Management) i szczegółów z nim związanych. Oczywiście prawo cytatu istnieje, powoływanie się na czyjś artykuł również problemem nie jest, jednak w tym przypadku sprawa poszła nieco dalej.

Całe zejście zostało IMS Research przedstawione, jednakże ich reakcja była dość dziwna, bo plagiat pięciu akapitów nazwano zwykłym przeoczeniem. Cóż, nie mnie oceniać, ale w poście na ipvideomarket.info John Honovich dość treściwie opisał całą sytuację i muszę przyznać, że chyba ma rację. Z jednej strony tłumaczenie prezesa IMS, że to zdarzyło się dopiero dwa razy w 20-letniej historii firmy itp. (fakt, statystycznie uzasadnione), z drugiej jednak niesmak pozostaje. Dodatkowo IMS grozi pozwami sądowymi w razie utraty reputacji, jednak tę utratę to chyba jednak sami sobie zafundowali… Polecam dyskusję pod linkowanym tekstem – wypowiada się tam zarówno autor oryginału, jak i przedstawiciel IMS Research. Jakby na to nie patrzeć, publikacja takiego tekstu w szerokich mediach (duża kampania we wszelkich uznanych portalach security) ładnie nie wygląda i zagarnianie tego pod dywan pomocne nie będzie.

Podsumowanie tygodnia 2011.01.15.

Podsumowanie tygodnia (3) Komentarze »

Witam wszystkich zaglądających. Dawno podsumowania tygodnia nie było, więc nieco zaległości nadrabiam. Sprzętu dziś niewiele, ale za to dość ciekawy. Po pierwsze Panasonic WJ-NV200. Jest to urządzenie typu NDP (Network Disk Recorder) pozwalające na rejestrację do 16 kamer IP (w tym oczywiście tych z serii i-Pro SmartHD). Pudło wyposażyć można w dwa dyski twarde montowane w kieszeniach, ma wyjście HDMI, więc wysokie rozdzielczości nie są mu straszne. Właśnie: ma wyjście bezpośrednio na monitor i dlatego też znalazł się w tym zestawieniu. Innymi słowy możemy stworzyć system składający się tylko z rejestratora i monitora, jak w systemie analogowym, komputer z oprogramowaniem klienckim jest zbędny. Ciekawe? Pewnie. Mi dość często zdarzają się zapytania o gotowe rozwiązanie nie wymagające dodatkowej stacji klienckiej i Panasonic WJ-NV200 wpisuje się tu doskonale. Jestem ciekaw, czy takie coś się przyjmie.

Przeczytaj całość »

Axxon Smart PRO – kolejny darmowy VMS.

CCTV Możliwość komentowania Axxon Smart PRO – kolejny darmowy VMS. została wyłączona

Pamiętacie jeszcze Milestone XProtect Go? Okazuje się, że trend darmowych programów z grupy Video Management Systems staje się coraz popularniejszy. Tym razem to nasi przyjaciele ze wschodu – firma Axxon – publikuje darmową wersję swego flagowego produktu, czyli wspomniany Axxon Smart PRO. Ich rozwiązania są popularne głównie w Rosji, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, stąd też pomysł na ekspansję. A jak ekspansja, to najlepiej zapoznać ludzi z darmową próbką licząc, że w miarę rosnących potrzeb zakupią oni produkt płatny. A czekają przecież całkiem nowe, rozległe rynki zbytu. Cóż więc dostajemy do dyspozycji?

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się