Siemens CCIC1410 już w sprzedaży.

CCTV Możliwość komentowania Siemens CCIC1410 już w sprzedaży. została wyłączona

No, może nieco się zapędziłem, ale od 01.07 rusza akcja promocyjna, więc nie ma co się czepiać szczegółów. Informacje o tych kamerkach świat obiegły już miesiąc temu, jednak takie opóźnienie naszego kraju w stosunku do zachodu jest naprawdę pomijalne. Czy warto wspominać o takich mikrych kamerkach?

A czemu by nie. Po pierwsze – przyjemnie wyglądają ceny (od 666PLN netto wzwyż), po drugie kamerki same w sobie są dość atrakcyjne wizualnie, po trzecie mam bardzo dobre doświadczenia z produktami firmy Siemens, więc zgrzeszyłbym nic nie pisząc 😉 . Czym więc wyróżniają się kamerki serii CCIC1410?

Przeczytaj całość »

HDcctv – alternatywa dla systemów IP?

CCTV (1) Komentarz »

Ostatnimi czasy pojawiły się co najmniej dwie organizacje skupiające grono producentów mających na celu stworzenie standardów dotyczących telewizji przemysłowej. Mam oczywiście na myśli PSIA (Physical Security Interoperability Alliance) oraz wzmiankowany tu kilkukrotnie ONVIF (Open Network Video Interface Forum). Oba te stowarzyszenia postawiły sobie za cel utworzenie jednorodnej specyfikacji dla firm z branży elektronicznych systemów wizyjnych i postępy są coraz bardziej widoczne (choćby ostatnie doniesienia ONVIF o końcu prac nad procedurą testową).

Niedawno do tego grona dołączyła kolejna organizacja, składająca się obecnie z 5 członków (Comart System, Everfocus, Gennum, Ovii oraz Stretch), jej nazwa to HDcctv (High-Definition Closed Circuit Television). Jednakże w porównaniu z dwoma wymienionymi wcześniej ma nieco inny profil działania. Mianowicie podstawowym założeniem forsowanym przez HDcctv jest przesył sygnału wysokiej rozdzielczości przewodami współosiowymi. Innymi słowy kamery zgodne z ich specyfikacją mogłyby zostać zamontowane w istniejących strukturach kablowych bez ich modyfikacji. Bez wątpienia ciekawa sprawa, oszczędność kosztów oraz nerwów klienta. Czym charakteryzują się te rozwiązania?

Przeczytaj całość »

ACTi NVR – wspierane systemy operacyjne.

CCTV Możliwość komentowania ACTi NVR – wspierane systemy operacyjne. została wyłączona

Dziś krótko – firma ACTi wraz ze swymi kamerami dostarcza darmową, szesnastokamerową wersję oprogramowania serwerowego, czyli ACTi NVR. Dzięki temu istnieje możliwość stworzenia stosunkowo taniego systemu opartego o niezłej jakości kamery, zarówno IP jak i megapikselowe. Teoretycznie poza wydajnością komputera potrzebnego do obsługi tego softu nic nie powinno nas interesować, jednak tak nie jest.

Jeżeli przyjdzie Wam kiedyś instalować to (jak pewnie każde inne) oprogramowanie, to zwróćcie uwagę na obsługiwane systemy operacyjne. Innymi słowy jeżeli istnieje konieczność dalekiego wyjazdu w celu stworzenia systemu, to najpierw zapytajcie klienta na jakim systemie oparty jest jego przyszły serwer. Np. w przypadku ACTi NVR lista nie zawiera Windows 2000 oraz wersji 64 bitowych systemów Microsoftu i ostatnio dwójka znajomych instalatorów przekonała się na własnej skórze, że tak rzeczywiście jest. Morał z tego taki, że zawsze trzeba czytać Release Notes do programów, zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki.

Pies uratowany dzięki CCTV.

CCTV (1) Komentarz »

Dziś znów CCTV w innym ujęciu. Mianowicie ostatnio Wielką Brytanię obiegła wieść, że pewien czteroletni młodzieniec postanowił umyć swego tygodniowego spaniela w toalecie, gdyż ten się ubłocił. Jak pomyślał, tak zrobił, po czym szczeniak trafił do odpływu wodnego… Pomijam kwestie poboczne jak wychowanie itp., ale pomysłowość dość rozległa.

Tak czy owak na miejsce przyjechała straż pożarna, a ponieważ nie mogli sobie z tym fantem poradzić, wezwano firmę hydrauliczną Dyno-Rod, oni zaś przy użyciu swojego sprzętu do inspekcji rurociągów tego szczeniaka „wypchnęli”. Przypuszczam, że było to coś na kształt endoskopu przemysłowego, ale trzeba przyznać, że sprawdziło się nieźle. Poniżej możecie obejrzeć materiał filmowy z akcji ratunkowej.

IP – Index of Protection – współczynnik ochrony urządzeń elektrycznych.

Różne Możliwość komentowania IP – Index of Protection – współczynnik ochrony urządzeń elektrycznych. została wyłączona

Na wszelkich urządzeniach zamkniętych w obudowach, z którymi spotykamy się w codziennej praktyce ujrzeć można symbol składający się z przedrostka IP (od Index of Protection – współczynnik ochrony) oraz (najczęściej) dwóch cyferek. O ile wielu instalatorów akceptuje obecność takiego oznaczenia, o tyle często widać nieprecyzyjne postrzeganie tej skali. Zazwyczaj nie jest to fundamentalny problem, jednak myślę, że dobrze jest wiedzieć dokładnie, jakie znaczenie mają te oznaczenia.

Poniższe zestawienie składa się z trzech tabel, gdyż oprócz dwóch pierwszych cyfr spotykana jest czasem również trzecia, odpowiadająca odporności na uderzenia. Dane to oczywiście nie są umowne, tylko określone normą, w tym przypadku BS EN60529, natomiast trzeci segment przez normę francuską UTE C 20-010.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się