DiBos 8.5.

CCTV Możliwość komentowania DiBos 8.5. została wyłączona

Coś ostatnio większość newsów „sponsoruje” firma Bosch 😉 . Cóż począć, jakoś tak nowości u nich obrodziły. Tym razem wprowadzono odświeżonego DiBosa w wersji 8.5. Czym jest DiBos? To jeden z flagowych okrętów Boscha, zestaw produktów służących do tworzenia rozległych, hybrydowych systemów telewizji przemysłowej oraz integracji ich z innymi systemami zabezpieczeń. Składają się na niego rejestratory oraz urządzenia peryferyjne, a także oprogramowanie zarządzające. Zrozumiałe jest, że skoro to produkt Boscha, to urządzenie wspiera obsługę protokołu Bilinx, jak również pozwala na sterowanie głowicami przy pomocy bi-phase. Do tego współpracuje z macierzami dyskowymi, tak więc stanowi rozwiązanie zdecydowanie kompletne.

I właśnie system ten osiągnął wersję 8.5. Janek Grusznic podesłał listę zmian:

Przeczytaj całość »

Kamery megapikselowe przewodami koncentrycznymi.

CCTV (1) Komentarz »

Telewizja przemysłowa jest bardzo dynamicznie rozwijającą się gałęzią elektroniki, powiązaną ściśle z wieloma innymi dziedzinami techniki. Zmiany, jakie w ostatnim czasie zachodzą w świecie cctv są bardzo szerokie i moim zdaniem można je nazwać rewolucją. Telewizja IP, wyjście poza rozdzielczości PAL-owskie, kamery megapikselowe, inteligentna analiza obrazu i wiele innych innowacji sprawia, że instalator musi wiedzieć coraz więcej i uczyć się coraz szybciej.

Powyższe cechy pociągnęły za sobą również zmiany w budowie struktury instalacji: przewody koncentryczne są wypierane przez skrętkę, końcówki BNC zastąpują złącze RJ-45. Co jednak zrobić, gdy obiekt pokryto kiedyś gęstą siecią kabla RG-59, a teraz inwestor chciałby zmienić sobie kamery na megapikselowe, jednakże na samą wzmiankę o bruzdowaniu jego ślicznych ścian przechodzą go dreszcze?

Przeczytaj całość »

Zestawy dysków do samodzielnego montażu w rejestratorach Bosch Divar XF.

CCTV Możliwość komentowania Zestawy dysków do samodzielnego montażu w rejestratorach Bosch Divar XF. została wyłączona

„Rewolucja” w firmie Bosch!!! Właśnie wprowadzono do sprzedaży dyski do samodzielnego montażu w rejestratorach serii Divar XF. Co w tym takiego niesamowitego? Instalatorzy, którzy Boscha montują – wiedzą. Dla niewtajemniczonych: dyski w ich rejestratorach wstawia/wymienia się w serwisie i tylko w serwisie (przynajmniej w trakcie trwania gwarancji). Aż tu nagle szok: dostępne są zestawy, które umożliwiają samodzielne zwiększenie przestrzeni dyskowej bez wysyłki do centrali. Na razie dostępny jest tylko zestaw 500GB, ale pewnie z czasem oferta się zmieni. Czy kogoś interesuje cena takiego „luksusu”? A podam, co mi tam. Na dzień dzisiejszy jest to 2145 netto 😀 . Bosch to Bosch…

Wadliwe odbiorniki Elmes CH20H.

SSWiN Możliwość komentowania Wadliwe odbiorniki Elmes CH20H. została wyłączona

Firma Elmes poinformowała właśnie, że na rynek trafiły wadliwe egzemplarze odbiornika CH20H. Problem związany jest z niesprecyzowanym przez nich błędem w oprogramowaniu i dotyczy urządzeń sprzedawanych w październiku, które na pudełku mają napis „Nowa wersja”, zaś obudowa wyposażona jest w czerwono podświetlany przycisk.

Elmes oczywiście wymieni bezpłatnie wszystkie wadliwe egzemplarze pokrywając także koszty wysyłki.

Monitoring pasów autobusowych.

CCTV Możliwość komentowania Monitoring pasów autobusowych. została wyłączona

Ostatnio CCTV interesuje mnie coraz bardzie w kontekście innym niż kontrola pracowników czy monitoring imprez masowych. Branża jest na tyle rozległa, że praktyczne wykorzystanie wiedzy ogranicza tylko pomysłowość i – niekiedy – technologia (coraz rzadziej). Tak jest także i tym razem.

Jakiś czas temu natknąłem się na artykuł opisujący korki w polskich miastach. Oczywiście w tym wpisie nie będę komentował całości, odniosę się tylko do fragmentu traktującego o tym, iż nie wystarczy na jezdni wyznaczyć osobnego pasa dla autobusów, trzeba jeszcze zlecić jego pilnowanie, najlepiej policji, gdyż w przeciwnym przypadku zostanie zakorkowany przez „cfanych” kierowców.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się