Szkolenie CBC Poland.

CCTV Możliwość komentowania Szkolenie CBC Poland. została wyłączona

Miałem dziś przyjemność brać udział w szkoleniu zorganizowanym przez firmę CBC Poland, czyli głównego dystrybutora marek Ganz i Computar w Polsce. Spotkanie składało się z dwóch zasadniczych części: pierwsza z nich dotyczyła kamer oferowanych pod marką Ganz, przekazano również sporo informacji dotyczących parametrów sprzętu oraz jego możliwości, jak również prawidłowego ustawiania urządzeń. Tę część z przyczyn obiektywnych sobie odpuściłem.

Część druga była praktyczną prezentacją dwóch rejestratorów: pierwszy to Ganz Digimaster DR16NRT-DVD, drugi zaś to ich flagowe Hitomi, czyli model ZR-DHC1630NP. Pierwszy znam bardzo dobrze, sporo czasu mu poświęciłem, więc świadom jestem jego wad i zalet. Z drugim natomiast wcześniej kontaktu nie miałem i to właśnie dziś mogłem się nieco bliżej przyjrzeć tej maszynie.

Przeczytaj całość »

Bosch Divar MR i XF – aktualizacja firmware.

CCTV Możliwość komentowania Bosch Divar MR i XF – aktualizacja firmware. została wyłączona

Całkiem niedawno firma Bosch wprowadziła nową serię rejestratorów, jednak w ich oprogramowaniu odnaleziono kilka niedociągnięć i pojawiły się poprawki. O ile wersja XF doczekała się raptem kilku zmian (za to szczególnie jedna jest dość znacząca), o tyle w wypadku wersji MR lista jest sporo dłuższa. Poniżej znajdziecie listę poprawek jakie zostały wprowadzone do obu wersji rejestratorów. Oczywiście polecam zainstalować nowy firmware, zawsze programiści usuną kilka błędów.

Przeczytaj całość »

Anegdota o fazie.

Różne Możliwość komentowania Anegdota o fazie. została wyłączona

Branża technicznej ochrony mienia nie pozwala się nudzić, co już kilkukrotnie opisywałem. I tym razem zdarzyła się dość ciekawa sytuacja, na którą instalator nie miał większego wpływu. Ale od początku.

Jak zwykle tłem dla całej historii są rozrzucone na sporym obszarze obiekty – byłoby to zbyt proste, gdyby wszystko działo się pod nosem. Fantazja inwestora spowodowała konieczność długiej wycieczki, aby zmienić nieznacznie założenia systemu monitoringu wizyjnego. Myśl była taka, aby główne wyjście rejestratora (w tym wypadku wyjście VGA) udostępnić zarówno w pomieszczeniu, w którym znajdował się tenże, jak i w innym pomieszczeniu, odległym o 60m. Dodatkowo osoba tam przebywająca miała mieć możliwość obsługi tegoż rejestratora poprzez dedykowaną klawiaturę.

Przeczytaj całość »

Dahua DVR1604GBE-S (BCS-1604GBE) – recenzja.

CCTV (2) Komentarze »

W moje ręce trafił właśnie nieznany mi wcześniej rejestrator BCS, oznaczony symbolem 1604GBE. Oczywiście wrodzona czujność (i informacje od innych 😉 ) kazały mi ustalić, że tak naprawdę jest to produkt chińskiej firmy Dahua Technology. W Polsce sprzedaje go kilku dystrybutorów, oczywiście pod różnymi nazwami. Produkty tej korporacji znane są na naszym rynku od lat, starsze modele sprzedawane były już dawno i wśród niektórych instalatorów zyskały sobie popularność i łaskawe opinie. Lektura instrukcji ujawniła, że seria BCS-1604 składa się z trzech rejestratorów, różniących się nieco swymi cechami:

  • DVR1604GBE (BCS-1604GBE) – model posiadający tyle wejść audio, ile ma kanałów, bez wyjść przelotowych oraz matrycy (o tym później), z jednym kanałem audio w obu kierunkach.
  • DVR1604GBEL (BCS-1604GBEL) – model bez wejść audio oraz bez kanału dla audio w obu kierunkach, za to z 16 przelotami oraz 4 wyjściami matrycowymi.
  • DVR1604GBEH (BCS-1604GBEH) – model z 4 kanałami audio oraz jednym kanałem dla audio w obu kierunkach, 16 przelotami oraz 1 wyjściem matrycowym.

Jak widać jest w czym wybierać. Istnieją również wersje 4-ro i 8-mio kanałowe tych rejestratorów: BCS-404GBE oraz BCS-804GBE.

Przeczytaj całość »

Obiektyw megapikselowy Fujinon D32x10R4D.

CCTV Możliwość komentowania Obiektyw megapikselowy Fujinon D32x10R4D. została wyłączona

Jakiś czas temu zastanawiałem się, czy istnieją obiektywy motozoom do kamer megapikselowych. W Polsce się z tym jeszcze nie spotkałem, jednak przeglądając jakieś czasopismo wpadł mi w oko ten właśnie obiektyw: Fujinon D32x10R4D. Co ciekawe, pierwsze wzmianki, jakie udało mi się znaleźć w przepastnych zasobach internetu pochodzą sprzed ponad roku… Nie dziwię się temu bardzo, szczególnie porównując to, o czym pisze się w rodzimej prasie branżowej, a o czym pisze się na zachodzie w tym samym czasie. Dość wyraźnie widać, jak bardzo „do tyłu” jest nasz rynek. Ale ja nie o tym. Cóż to za kawał szkła?

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się