GE Security na sprzedaż.

Różne Możliwość komentowania GE Security na sprzedaż. została wyłączona

No to jestem zaskoczony. Fakt faktem, że w zasadzie w ofercie GE Security ciężko mi znaleźć jakieś niesamowite innowacje czy ciekawe produkty (szczególnie biorąc pod uwagę CCTV), jednak ta informacja jest dla mnie zaskoczeniem. Jakby nie patrzeć to spory gracz na rynku, w Polsce również cieszący się dość sporą popularnością. Przypuszczam, że cała operacja zajmie nieco czasu, ale samo zjawisko jest dość znamienne. Potencjalnych klientów upatruje się wśród takich gigantów jak Tyco International Ltd. czy United Technologies Corp..

Milestone będzie wspierał ONVIF oraz PSIA.

CCTV Możliwość komentowania Milestone będzie wspierał ONVIF oraz PSIA. została wyłączona

Całkiem niedawno Merit Lilin wypuścił całą serię urządzeń zgodnych z dyrektywami ONVIF, a już słychać doniesienia, że jeden z największych producentów oprogramowania VMS, czyli Milestone Systems, zamierza do końca roku 2009 umożliwić obsługę przez swoje aplikacje urządzeń zgodnych ze wspomnianymi dyrektywami.

Muszę przyznać, że tempo, z jakim kolejne firmy wprowadzają produkty mające coś wspólnego z którąś z organizacji standaryzacyjnych budzi mój podziw. Idzie to naprawdę szybko.

Ganz DR16N2-DVD – dwa małe problemy.

CCTV Możliwość komentowania Ganz DR16N2-DVD – dwa małe problemy. została wyłączona

Wspomniany w tytule Ganz DR16N2-DVD jest następcą szeroko rozpowszechnionego modelu DR16N-DVD (oraz modeli pokrewnych, czyli DR8N oraz DR4N). Konstrukcja ta zyskała wielu zwolenników, głównie ze względu na bezawaryjność oraz stabilność działania. Jak na dzisiejsze standardy urządzenie to nie jest demonem prędkości (50kl/s w 4CIF, starsze modele miały 25kl/s), jednak pozostałe cechy są bez zmian (no dobra, obsługuje dyski SATA zamiast ATA). Oczywiście jest również model DR8N2-DVD, oraz nieco okrojony DR4N Lite.

Jednakże ostatnio spotkałem się z dwoma małymi dylematami. Pierwszy z nich objawiał się tym, że rejestrator potrafił działać przez nieokreślony czas, rejestrować obraz, po czym nagrywanie się zatrzymywało i nie można było go ponownie uruchomić. Zazwyczaj w takich wypadkach podejrzewam dysk, jednak tu okazało się, że napędy są sprawne. Przyczyna była bardziej prozaiczna.

Przeczytaj całość »

Lepsze oświetlenie – mniejsze pasmo.

CCTV Możliwość komentowania Lepsze oświetlenie – mniejsze pasmo. została wyłączona

W zasadzie sprawa oczywista, wspominałem już o tym kiedyś (Kamery sieciowe a poziom oświetlenia), jednak teraz na blogu Boscha pojawił się wpis wraz z materiałami w postaci dwóch krótkich klipów obrazujących to zjawisko.

Warto o tym pamiętać, gdyż oszczędności pasma mogą być naprawdę zaskakujące, co szczególnie w przypadku kamer megapikselowych ma ogromne znaczenie. Poniżej możecie obejrzeć dwa klipy pochodzące ze wspomnianego serwisu.

Systemy alarmowe 3/2009.

Prasa Możliwość komentowania Systemy alarmowe 3/2009. została wyłączona

Ostatnio narzekam mocno na konkurencyjne wydawnictwo, czyli Twierdzę. Denerwuje mnie nasycenie tekstami producentów, brak artykułów specjalistycznych, poruszających ważne tematy. Już w zasadzie podjąłem decyzję – nie przedłużę prenumeraty Twierdzy, nie warto. Rozglądałem się po rynku zachodnim, gdzie można trafić fajne tytuły, jednak zawsze to przyjemniej poczytać w rodzimym języku. Systemy alarmowe znałem już wcześniej, jednak zawsze miałem z nimi tylko pobieżną styczność. Tu z pomocą przyszła Pani Iwona Krawiec, która przesłała mi przykładowy egzemplarz (bardzo dziękuję). Jakie wnioski?

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się