Kamery sieciowe a poziom oświetlenia.

CCTV (1) Komentarz »

Dziś zasygnalizuję pewien problem, który bardzo często pomijany jest w fazie projektowania sieciowych systemów telewizji przemysłowej. Wiadome jest, że aby kamera dobrze „widziała” scenę, niezbędne jest oświetlenie tej sceny. Aby jakość obrazu była zadowalająca, poziom tego oświetlenia musi być adekwatny do parametrów przetwornika zamontowanego w kamerze. Zahaczamy w ten sposób o czułość. Oczywiście zarówno producenci jak i dystrybutorzy prześcigają się w kreowaniu kart katalogowych pokazujących ich sprzęt w jak najlepszym – nota bene – świetle, jednak dopiero praktyczny test na obiekcie pozwala stwierdzić, czy rzeczywiście ten model kamery poradzi sobie w danych warunkach. Równie ważne jest doświadczenie instalatora, gdyż dopiero po przetestowaniu jakieś grupy sprzętu jesteśmy w stanie dość obiektywnie wypowiedzieć się co do oferowanej jakości.

O ile w przypadku systemów analogowych marne oświetlenie obiektu skutkowało „co najwyżej” pogorszeniem jakości rejestrowanego obrazu (szum zmniejszający szczegółowość) i zwiększeniem zajętości miejsca na dysku (zaszumiony obraz, ze względu dużą niejednorodność gorzej się kompresuje), o tyle w przypadku kamer IP pojawia się dodatkowy aspekt.

Przeczytaj całość »

Domowy monitoring, złodzieje ujęci.

CCTV Możliwość komentowania Domowy monitoring, złodzieje ujęci. została wyłączona

Jak to mawiają: „Umiesz liczyć – licz na siebie”. Nie inaczej postąpiła pewna pani ze Stanów Zjednoczonych, która to pewnego razu doglądając swoje pociechy (kotka i 3 pieski 😉 ) ujrzała w swym mieszkaniu kilku wyrostków – włamywaczy. Niewiele myśląc wezwała policję, funkcjonariusze zaś po szybkiej akcji ich aresztowali. Oczywiście nie będziemy wnikać w to, dlaczego pani w pracy zajmuje się podglądaniem swoich zwierzaczków 😉 , ale trzeba przyznać, że cała akcja przebiegła wzorcowo.

Visit msnbc.com for Breaking News, World News, and News about the Economy

Linka znalazłem na managedvideoblog.com.

Nowości w cenniku Satela.

SSWiN Możliwość komentowania Nowości w cenniku Satela. została wyłączona

Kolejna aktualizacja cennika, dość często ma to ostatnio miejsce. Z najbardziej oczekiwanych nowości oczywiście nowa seria central alarmowych – Versa. Ja tam się zastanawiam, czy w ogóle takie coś na naszym rynku jest potrzebne, ale nie mnie decydować, prawdę pokaże rynek i klienci. No chyba, że Satel wychodzi z założenia „Kto stoi w miejscu ten się cofa”. Co otrzymujemy kupując Versę? Urządzenie pozwalające na zbudowanie małego bądź średniego systemu alarmowego, dość rozbudowane i obsługujące znane i lubiane ekspandery od Integry (a przynajmniej część z nich, choćby ACU-100 czy CA-64SM). Prostotę widać przeze wszystkim w ilości obsługiwanych stref – tylko dwie, a to może być przeszkoda nawet we wspomnianych średnich instalacjach (parter + piętro, a klient na to: „A ja jeszcze garaż bym chciał oddzielnie”). Tak czy owak udostępniając coś pośredniego między Integrą a starymi CA-xx Satel nieco miesza na rynku, a jak wiemy konkurencja służy. Więcej do poczytania u producenta w newsie dotyczącym centrali Versa.

Inne nowości nic specjalnego nie wnoszą. Mamy tam nowy sygnalizator SP-4006 będący hybrydą modeli SP-4003 oraz SP-4002 (diody z jednego, akumulator z drugiego). Dostępne są dwie wersje kolorystyczne:czerwona i niebieska. Moduły GPRS-T1 i GPRS-T2 można teraz kupić bez obudowy. Są nowe obudowy: jedna natynkowa – OPU-4 P, druga podtynkowa (wtynkowa) – OPU-4 PW. Reszta to jakieś drobiazgi typu przejściówki itp..

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się