Prognozy IMS Research na rok 2011.

CCTV Możliwość komentowania Prognozy IMS Research na rok 2011. została wyłączona

Ostatnio przytaczałem podsumowanie IMS Research dotyczące ich przewidywań na rok 2010. Trafność – jak widać – była całkiem spora. Tym razem IMS zabrało się za podobne zestawienie dotyczące roku bieżącego. Niektóre trendy są dość zbliżone do ubiegłorocznych, niektóre zaś pojawiły się po raz pierwszy. Do tego typu zestawień należy podchodzić z dystansem, warto jednak wiedzieć, co w trawie piszczy. Zapraszam na małe podsumowanie.

Przeczytaj całość »

Systemy alarmowe 1/2011.

Prasa Możliwość komentowania Systemy alarmowe 1/2011. została wyłączona

O ile ostatnio brakuje mi świetnych, technicznych tekstów Waldemara Więckowskiego, o tyle w tym numerze pojawił się nowy dział, mianowicie Polski Audyt Systemów Monitoringu Wizyjnego. Jak dla mnie całkiem zacna inicjatywa. W tym miesiącu Akademia Monitoringu Wizyjnego skoncentrowała się na instalacji powstałej w Częstochowie. Można powiedzieć, że autorzy rozebrali ją na części pierwsze, analizując zarówno urządzenia wizyjne, jak i fotele obsługi. Generalnie można z tego tekstu wyciągnąć sporo sensownych porad.

Spora część czasopisma poświęcona została zewnętrznym barierom podczerwieni. Jest i nieco teorii, i zestawienie, także jak ktoś akurat ma coś takiego w planach – może rzucić okiem.

Pojawiły się dwa artykuły okołoprawne: „Deklaracje zgodności dla urządzeń stosowanych w elektronicznych systemach zabezpieczeń” oraz „Świadectwa dopuszczenia – nowelizacja rozporządzenia MSWiA”. Jak niejednokrotnie wspominałem mnie strona formalna średnio porusza, ale jakieś podstawy znać dobrze.

Na koniec dość szeroko omówiono Solution Centre w C&C Partners. Przybytek robi wrażenie – praktycznie wszystkie oferowane systemy, można się tym pobawić, podotykać, potestować.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się