CCTV – opinie ekspertów.

CCTV (1) Komentarz »

Zbliża się nieuchronnie koniec roku, więc we wszelkich portalach pojawia się coraz więcej tekstów pełnych podsumowań i przemyśleń. Mój jeszcze nie jest gotowy, pewnie pojawi się po nowym roku. Dziś zaś zachęcam Was do zapoznania się z wywiadami, jakich udzieliło 5 uczestników życia branży security. Postacie to dość barwne, z różnych firm i różnych środowisk, mające jednak sporo do powiedzenia i poważane na zachodzie.

Oczywiste jest, że branża za Atlantykiem rozwija się nieco dynamiczniej niż u nas, stąd też warto poznać opinie i prognozy osobistości stamtąd właśnie. Poniżej znajdziecie małe streszczenia każdego z tekstów oraz naturalnie linki do tych publikacji. Co Wy o tym sądzicie? Jakie widzicie drogi rozwoju? W którym kierunku podąży CCTV? Zapraszam.

Przeczytaj całość »

Czujka z kamerą od Videofied.

CCTV (1) Komentarz »

Na info4security pojawił się bardzo fajnie zrobiony filmik marketingowy przedstawiający system videoweryfikacji obrazu w trakcie alarmu. Nic w tym w zasadzie rewolucyjnego, ale pokrótce opiszę. Wieszamy czujkę, jest tam też wbudowana kamera. 100ms po wykryciu alarmu przez PIR następuje uruchomienie modułu rejestracji i mamy w tym momencie dostęp do 10 sekund nagrania, oczywiście zdalnie. Wszystko odbywa się bezprzewodowo, transmisja może trafić na nasz telefon komórkowy, na policję (ale to chyba nie u nas), czy (to bardziej prawdopodobne w naszych warunkach) do agencji ochrony. Bezpośredni wgląd w sytuację na obiekcie pozwala jednoznacznie stwierdzić, czy patrol powinien wyruszyć, czy też może miał miejsce alarm fałszywy.

Kamera ma marną rozdzielczość, jednakże do wstępnego rozpoznania może się nadawać. Zasilana jest z 4 baterii, producent twierdzi, że mogą one wystarczyć nawet na 4 lata. Wbudowany oświetlacz IR pozwala na obserwację w nocy, dostępne są wersje wewnętrzne i zewnętrzne. Na stronie Videofied znajdziecie szczegółową specyfikację oraz przykładowe nagrania z różnych akcji. Po co jednak piszę o takim gadżecie? Bo warto zapoznać się z dość innowacyjnym filmikiem promocyjnym, będącym w zasadzie pastiszem utworu Video Killed The Radio Star, i to bardzo zgrabnie zrobionym. Poniżej video, zapraszam gorąco.

Przeczytaj całość »

Kamery termowizyjne a słońce.

CCTV Możliwość komentowania Kamery termowizyjne a słońce. została wyłączona

Na info4security pojawił się ciekawy tekst zwracający uwagę na pewne zagadnienie związane z kamerami termowizyjnymi, mianowicie wpływ słońca na pracę i trwałość tych urządzeń. Zasadniczo kamery te nie mają za zadanie obserwować takich obiektów, jednakże zdarzają się sytuacje, gdy na detektor może padać bezpośrednio światło słoneczne.

Wystarczy wyobrazić sobie głowicę obrotową, którą operator pozostawił w pozycji tuż nad horyzontem, a słońce właśnie zachodzi/wschodzi. Taka sytuacja może spowodować trwałe uszkodzenie urządzenia. Oczywiście kamery te wykorzystywane są głównie w nocy, jednakże zdaniem autora artykułu wykazują również sporą przydatność także w dzień, gdyż kontrast termiczny w stosunku do otoczenia jest bardzo trudno ukryć i detekcja intruza jest łatwa (choćby w zaroślach). Co więc można zrobić, aby uchronić bolometr przed „usmażeniem”? Rozwiązanie podsuwa jeden z wiodących producentów kamer termowizyjnych – FLIR Systems.

Przeczytaj całość »

CCTV – prezentacje, materiały, pomoc.

CCTV Możliwość komentowania CCTV – prezentacje, materiały, pomoc. została wyłączona

Dziś krótko. John Honovich wrzucił na swoje ipvideomarket.info ciekawy zbiorek poradników i prezentacji dotyczących CCTV. Znajdziemy tam materiały dotyczące rodzajów kamer, doboru obiektywu, oświetlenia czy rejestratorów. Sprawy dość podstawowe, ale może niektórym z Was się przydadzą.

Z kolei Bob Banerjee z Boscha opublikował ciekawy dokument o macierzach dyskowych, różnicach między kolejnymi wersjami RAID oraz wadach i zaletach ich stosowania, jak również szereg pytań mogących się pojawić przy doborze tychże. Warto rzucić okiem.

ACTi Event Handler.

CCTV (2) Komentarze »

Kamery ACTi to urządzenia, z którymi mam ostatnio dość bliski kontakt. Jak dla mnie jest to całkiem przyzwoity sprzęt, na którym można oprzeć funkcjonalny system monitoringu. Jednakże taiwański producent nie śpi i ostatnio wypuścił nową wersję firmware’u zawierającą – poza standardowymi usprawnieniami i poprawkami – dość ciekawą funkcję, mianowicie wspomniany w tytule Event Handler.

Co to jest? Na język polski ciężko przetłumaczyć to dosłownie, więc pozostanę przy określeniu Obsługa Zdarzeń. Jak sama nazwa wskazuje, usprawnienie to powinno ułatwić nam obsługę różnych sytuacji wraz z zapewnieniem reakcji na nie. I rzeczywiście do tego to służy. Poniżej postaram się nieco przybliżyć zasadę działania Event Handlera.

Przeczytaj całość »

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się