Kamery termowizyjne – kiedy stosować.

CCTV Możliwość komentowania Kamery termowizyjne – kiedy stosować. została wyłączona

Na SP&TNews pojawił się artykuł pod tytułem When should I consider thermal network cameras? (Kiedy powinienem rozważyć kamery termowizyjne?). Można przypuszczać, iż takie teksty będą się pojawiać coraz częściej ze względu na premiery tańszych kamer termo (Axis Q1910 i Q1910-E, niektóre modele FLIR), jak również ze względu na coraz silniejszą promocję kompleksowych rozwiązań tego typu (choćby FLIR Thermal Fence). Jakby jednak na to nie patrzeć, tego typu urządzenia w ochronie obiektów mogą przynieść spore korzyści, co pokrótce postaram się w poniższym tekście przybliżyć.

Przeczytaj całość »

Feeling Software Omnipresence 3D.

CCTV Możliwość komentowania Feeling Software Omnipresence 3D. została wyłączona

Jednym z widocznych trendów (nie tylko w branży zabezpieczeń) jest wizualizacja wszystkiego, co się tylko do tego nadaje. Pierwszy raz w przypadku CCTV zetknąłem się z tym na dobre na szkoleniu ADI Ultrak, kiedy Instek Digital chwalił się tego typu oprogramowaniem. Później dość głośno zrobiło się o systemie Praetorian w katowickim Spodku. Teraz zaś spotkałem się z Omnipresence 3D produkowanym przez Feeling Software.

Jest to bardzo rozbudowany system ułatwiający zarówno projektowanie, jak i wizualizację różnych składowych (KD, CCTV). Wizualizacja nie ma jednak za zadanie tylko ukazania obrazów z kamer, ale pełnej interakcji z otoczeniem. Obraz z głowic obrotowych nanoszony jest dynamicznie na model 3D, działa śledzenie obiektów, możliwa jest synchronizacja obrazów archiwalnych, aby przeszukiwanie było wygodniejsze. Po obejrzeniu nagrań demonstracyjnych przyznać trzeba, że robi to wrażenie. Ciekawi mnie tylko, jak zmieni się w takiej sytuacji szkolenie obsługi, bo z jednej strony rozwiązanie to pozwala na wygodne i intuicyjne „poruszanie się” po obiekcie (czyli nie trzeba pamiętać rozkładu kamer), z drugiej zaś stanowi pewne novum i może być – przynajmniej na początku – nieco problematyczne. Tak czy owak – innowacja.

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się