Systemy alarmowe 1/2010.

Prasa Możliwość komentowania Systemy alarmowe 1/2010. została wyłączona

Poprzedni numer – bez komentarza – zapomniałem kupić… Nie mam pojęcia jak. Numer 1/2010 już planowo trafił w me ręce i ze sporym opóźnieniem muszę powiedzieć, że jak zwykle pojawiło się kilka ciekawych publikacji. Bez zbędnego rozwodzenia się: Paweł Domagała kontynuuje swój cykl sieciowy, Andrzej Popielski przybliżył działanie systemu Praetorian w katowickim Spodku, Waldemar Więckowski subiektywnie wypowiedział się na temat GigaCon 2009. Znajdziemy także zestawienie obiektywów megapikselowych (nawiązanie do cyklu z dwóch poprzednich numerów) oraz kolejny tekst o bezpieczeństwie muzeów, tym razem w odniesieniu do ostatniej kradzieży z Oświęcimia.

Wzrost sprzedaży kamer IP.

CCTV (6) Komentarze »

Jak donosi John Honovich, rynek kamer IP ewidentnie odbił się w ostatnich kilku miesiącach, przerywając spadkowy trend, natomiast systemy analogowe nadal spadają. Co ciekawe, na początku recesji, to sprzedaż kamer sieciowych malała gwałtowniej. Fakt, że ja również dostrzegam pewne ożywienie na rynku, pierwsze miesiące tego roku nie były specjalnie aktywne. Dostrzegam również wzrost zainteresowania systemami IP. Ciekawe, jak zapatrują się na to przedsiębiorcy pracujący w branży, czy to firmy dystrybucyjne, czy producenci, czy instalatorzy?

Panasonic i-Pro SmartHD.

CCTV (1) Komentarz »

Nie ukrywam, że w mojej opinii Panasonic (a w zasadzie ich dział zajmujący się CCTV) jest jednym z bardziej innowacyjnych na rynku. Co jakiś czas wypuszczają na rynek urządzenia mające pośród swych funkcji czy to zupełne nowości, czy też rzeczy już obecne, ale rzadko spotykane i unikalne. Nie inaczej jest tym razem. Panasonic wprowadza trzecią już generację kamer i-Pro, tym razem pod nazwą SmartHD, o czym donosi info4security. Jakież to ciekawostki fundują inżynierowie tym razem? Zapraszam do krótkiej lektury i prezentacji video.

Przeczytaj całość »

Światłowód w CCTV.

CCTV Możliwość komentowania Światłowód w CCTV. została wyłączona

Dziś weekendowo. Ostatnio Infinova zarzuca świat swoimi „whitepapers” (choćby Jak wybierać kamery), dziś znów polecam Wam lekturę jednego z nich. Tym razem dokument traktuje o zastosowaniu łącz światłowodowych w systemach zabezpieczeń (głównie CCTV). Opracowanie to w przystępny sposób pokazuje czytelnikowi potencjalne wady i zalety użycia tej technologii, zwraca uwagę na różnice w porównaniu do przewodów współosiowych czy skrętki. Myślę, że warto poświęcić kilka chwil na lekturę, tym bardziej, że ze względu na wzrost udziału CCTV IP, światłowód będzie coraz powszechniejszy.

Fiber Optics in Security & Surveillance Solutions

Ganz Digimaster – PAL czy NTSC?

CCTV Możliwość komentowania Ganz Digimaster – PAL czy NTSC? została wyłączona

Ganz Digimaster to stosunkowo popularna u nas konstrukcja, nieco w opozycji do rejestratorów BCS czy innych temu podobnych. Spisują się nieźle, jednakże co jakiś czas spotykam się z różnymi problemami z nimi związanymi. Większość fabryki rozwiązują (i to dość szybko), jednak nadal zdarzają się jakieś perełki.

Tym razem powrócił z dawna znany syndrom, gdzie rejestrator po narzuceniu trybu pracy NTSC nie jest w stanie przejść na powrót w PAL. Skutkuje to oczywiście migotaniem obrazu i ogólną jego niezdatnością do niczego. Jeśli mnie pamięć nie myli, to zazwyczaj przejście odbywało się automatycznie i później chodziło bez zarzutów. Tym razem jednak było inaczej. Z takim objawem spotkałem się już kiedyś i po różnych dziwnych manipulacjach udało się temu zaradzić. Teraz jednak odbyło się to krócej i proście: po pojawieniu się monitu o hasło długości 7 znaków podczas pytania, czy dokonać zmiany systemu, należy wpisać… standardowe 1234… I tyle. Nie przejmując się, że w haśle może być 7 znaków. Taka zmyłka…

WP Theme & Icons by N.Design Studio
Aktualności RSS Komentarze RSS Zaloguj się