Zaczynamy cotygodniowe podsumowanie. Najważniejsza chyba nowość tym razem to nowa rodzina 11 głowic obrotowych o symbolu SCP wypuszczona przez Samsunga. Aż cztery modele mają zoom optyczny 43x. Ciekawe jak z jakością takich obiektywów… Kamery naturalnie oparte są o chipsety A1.

Pelco pochwaliło się głowicami IP z rodziny Spectra IV IP obsługującymi trzy popularne algorytmy kompresji (MJPEG, MPEG4 u H.264), wyposażone w obiektywy 27x i 35x.

Dość ciekawy produkt wrzucił na rynek Raytec, mianowicie serię oświetlaczy dużej mocy (IR oraz światła białego) zasilanych za pośrednictwem PoE. Deklarowany zasięg to nawet 60m.

Ciekawostką są bardzo uniwersalne rejestratory VideoNetBox pokazane przez firmę Dallmeier. Podstawowe zastosowanie to monitoring mobilny oraz z ukrycia. Urządzenia pozwalają na rejestrację zarówno kamer analogowych, jak i IP o wszelkich popularnych rozdzielczościach. Istnieje cała masa opcji konfiguracyjnych, które pozwalają stworzyć urządzenie dokładnie pod wymagania instalacji. Jedyne co nieco odrzuca, to naturalnie cena…

ONVIF posiada już ponad 200 członków. Ilość zgodnych produktów rośnie coraz szybciej, ciekawe, jak szybko doczekamy się pełnej wieloplatformowej zgodności na zasadzie „wszystko z wszystkim”.

No koniec filmik – Kansas i wjazd do ratusza. Mają fantazję…

Tym razem newsy pochodzą z www.securityworldhotel.com oraz smartipvideo.wordpress.com.

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: