Cóż, urlopy się skończyły, trzeba więc powoli wracać do szarej rzeczywistości. Na szczęście akumulatory podładowane, mam nadzieję, że energii starczy na jakiś dłuższy czas, a nie tylko do poniedziałku. Zaczynamy.

FLIR ogłosił wprowadzenie nowej rodziny kamer termowizyjnych generujących obraz w rozdzielczości 640×480 pikseli. Dodatkowo ta właśnie rozdzielczość od tej pory uznawana będzie za standardową w tego typu kamerach produkowanych przez potentata.

Na serwisie www.ipvideomarket.info pojawiło się statystyczne zestawienie cech kamer megapikselowych dostępnych na rynku. Pozwala ono ogarnąć ogólną sytuację na tym rynku.

Z ciekawostek: na mającej się w najbliższym czasie odbyć konferencji ASIS nie pojawi się dwóch gigantów: Bosch oraz Siemens. Tłumaczą to przeniesieniem środków na inne formy promocji. A może nadal oszczędzanie kryzysowe?

Theia demonstruje kolejny megapikselowy obiektyw w swojej ofercie. Tym razem jest to zmiennoogniskowe szkło o kątach widzenia od 77 do 115 stopni. Oznaczenie kodowe to SL183.

Na koniec dwa filmiki: pierwszy – dziecko na autostradzie – bez komentarza, drugi – z nurtu przyrodniczego – niedźwiedź w swoim naturalnym środowisku. O jego sfilmowanie i doświetlenie zatroszczyła się firma Raytec. Polecam!!!

Tym razem newsy pochodzą z www.securityworldhotel.com, www.securityinfowatch.com, www.info4security.com oraz www.sptnews.ca .

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: