No, może nieco się zapędziłem, ale od 01.07 rusza akcja promocyjna, więc nie ma co się czepiać szczegółów. Informacje o tych kamerkach świat obiegły już miesiąc temu, jednak takie opóźnienie naszego kraju w stosunku do zachodu jest naprawdę pomijalne. Czy warto wspominać o takich mikrych kamerkach?

A czemu by nie. Po pierwsze – przyjemnie wyglądają ceny (od 666PLN netto wzwyż), po drugie kamerki same w sobie są dość atrakcyjne wizualnie, po trzecie mam bardzo dobre doświadczenia z produktami firmy Siemens, więc zgrzeszyłbym nic nie pisząc 😉 . Czym więc wyróżniają się kamerki serii CCIC1410?


Zaskoczenie – w zasadzie niczym :-) . Są to w mojej opinii produkty, które trafiły na rynek o jakiś rok (albo i więcej) za późno. Na dzień dzisiejszy konkurencja bije je praktycznie pod każdym względem – takie prawa rynku. Tym niemniej nie przekreślałbym ich całkiem, gdyż w zalewie „chińszczyzny” stosunkowo prosty produkt renomowanego producenta ma miejsce bytu. Serwis, pomoc techniczna, aktualizacje – to też ma znaczenie.

Czym więc charakteryzują się wymienione w tytule kamery? Rodzina CCIC1410 składa się z trzech modeli: CCIC1410-L, CCIC1410-LA oraz CCIC1410-LAW. Dwa ostatnie modele posiadają dwukierunkowe audio, wejście oraz wyjście alarmowe i – tu ciekawostka – możliwość definiowania stref prywatności. Dodatkowo model LAW to wersja bezprzewodowa.

Poza tymi różnicami cała trójka to proste kamerki o rozdzielczości maksymalnej 640×480, niezachwycającej czułości 0,4lux/F2.0 (tyle ma wbudowany obiektyw 4,1mm). Przydatną funkcją jest dual streaming, czyli obecność dwóch niezależnych strumieni o innych parametrach (jeden dla sieci lokalnej, drugi dla WAN).

Jak zwykle Siemens stanął na wysokości zadania i spowodował, że te kamerki zwyczajnie są miłe dla oka. Skromne, proste, bez udziwnień. Taki ich styl. Sami zobaczcie:

Siemens CCIC1410
Źródło: sbt.siemens.pl

Pobawiłem się raptem chwilkę tą kamerką. Dość przyjemnie zorganizowane jest menu, wszystko na swoim miejscu. Opcji co prawda dość sporo, ale to co najważniejsze od razu rzuca się w oczy, a to może mieć znaczenie dla klienta końcowego, który będzie chciał nieco wgłębić się w swój system.

Jakość obrazu nie powala: raz, że rozdzielczość jest dość niska, dwa, że to przetwornik 1/4”. Jednak do prostych, sklepowo-biurowych zastosowań może być wystarczająca. Nie mogę ocenić pracy w nieco gorszych warunkach oświetleniowych, gdyż kamerkę miałem udostępnioną zdalnie i nie mam punktu odniesienia. Szumy były dość wydatne, jednak nie wiem, jakie warunki panowały w pomieszczeniu.

Resumując CCIC1410 to ciekawa cenowo propozycja dla małych systemów. Z wykorzystaniem tych kamer można niewielkim nakładem kosztów (i bez specjalnej wiedzy) stworzyć funkcjonalny systemik oparty o cyfrowe kamerki.

Karta katalogowa Siemens CCIC1410

Może zainteresują Cię również poniższe wpisy: